Woda Królowej Węgier (łac. Aqua Reginae Hungaricae, fr. Eau de la Reine d'Hongrie) to polski akcent w świecie ekskluzywnych perfum. Te pierwsze znane z nazwy alkoholowe perfumy w historii, powstały dzięki królowej Węgier Elżbiecie (1305-1380), córce Władysława Łokietka i matce Ludwika Andegaweńskiego. Zgodnie z legendą, receptę przekazał jej tajemniczy mnich - pustelnik. Pierwsze lansowanie perfum miało miejsce na dworze francuskim już w 1370 roku.

Przez długie stulecia Woda Królowej Węgier była najpopularniejszymi perfumami w Europie. Zapomniany zapach odtworzyli polscy perfumiarze z firmy Pollena-Aroma. Nadali mu charakterystyczną oprawę, umieszczając flakon w ręcznie wykonanej szkatułce wzorowanej na średniowiecznym brewiarzu. Każda posiada nieco inny wygląd, co dodatkowo potwierdza indywidualny numer.

Podstawą zapachu jest rozmaryn i tymianek, rośliny o silnym zapachu i o niezwykłych właściwościach leczniczych. Nic więc dziwnego, że widziano w nim nie tylko wspaniałe perfumy, ale także panaceum na liczne dolegliwości. Oto jak w drugiej połowie XVII wieku opisał Wodę Królowej Węgier wybitny angielski zielarz Nicholas Culpeper: "Woda ta (a raczej nalewka) jest godna podziwu przeciw wszystkim przeziębieniom i powodowanych wilgocią chorobom głowy, apopleksji, epilepsji, zawrotom głowy, letargowi, paraliżowi, chorobom nerwów, reumatyzmowi, skazom, skurczom, konwulsjom. Utracie pamięci, tępocie, śpiączce, senności, głuchocie, szumom w uszach, zaburzeniom widzenia, koagulacji krwi, bólom głowy powodowanym flegmą i humorami. Pokonuje bóle zębów, bóle i słabości żołądka, zapalenie opłucnej, brak apetytu i złe trawienie, obstrukcje wątroby, śledziony, jelit i macicy. Przyjmuje i konserwuje naturalne ciepło. Odnawia zdolności i funkcje ciała, nawet w starości (tak mówią). Niewiele jest remediów dających tak wiele dobrych efektów. Podawać wewnętrznie w winie lub wódce, przemywać nią skronie, wdychać nozdrzami".

Perfumeria Quality Missala nie gwarantuje powyżej opisanego działania, ale potwierdza, że zapach jest nad wyraz piękny. To najwyższej klasy prezent, nie tylko dla zagranicznych gości.

Perfumeria Quality Missala jest jedyną perfumerią, która oferuje Wodę Królowej Węgier.

Mniej

Brak wyników wyszukiwania