Historia
Marka The Perris Group została stworzona w 1981 roku w Mediolanie przez Michela Perrisa, ale ta rodzinna firma może się pochwalić ponad 50 latami obecności i sukcesów w branży kosmetyczno-perfumeryjnej. Rodzina Perris zawsze pasjonowała się perfumami, co poskutkowało najpierw dystrybucją marek perfumeryjnych, potem produkcją zapachów, a ostatecznie ? firmą, w skład której wchodzą najwyższej jakości, historyczne marki i perfumy.

Ostatnie lata były bardzo niekorzystne dla przemysłu perfumeryjnego, który opierał się jedynie na marce produktu, kampanii marketingowej, zaniedbując przy tym jakość perfum. Nowe kolekcje były tworzone bardziej w celu osiągnięcia zysków finansowych aniżeli dla sprostania rzeczywistym oczekiwaniom konsumentów czy też potrzebie innowacyjności.

Tymczasem polityka firmy Perris szła w zupełnie odwrotnym kierunku. Rodzina inwestowała w badania naukowe, przywiązując coraz więcej uwagi do jakości składników, aby bezustannie ulepszać  nowo powstające i istniejące już kreacje zapachowe. "Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wprowadzając ten projekt na rynek musimy mówić tym samym językiem i dzielić tę samą pasję do perfum. Pragniemy udostępniać naszym partnerom wiedzę, którą zdobyliśmy; natomiast klientów uwodzić bogactwem naszych kreacji." - Michele Perris.

Kolekcja
Marka Perris Monte Carlo została stworzona, aby intrygować różnorodnością i wykwintnością zapachów wykreowanych przy użyciu najszlachetniejszych składników. Wynikiem tej fascynacji jest pięć wyszukanych mieszanek zapachowych, a każda z nich to niezwykle ekskluzywny, prestiżowy i elegancki produkt.

Kolekcja perfum Perris Monte Carlo to dzieło perfumowej sztuki, zbudowane na filarach pasji, miłości i wielu lat doświadczenia. "Celem naszej rodziny są perfumy, same w sobie. Starannie dobieramy składniki i formuły, na pierwszym miejscu stawiając jakość i naturalność esencji." - Michele Perris.

Logo Perris Monte Carlo zostało stworzone przez samego Michele Perrisa i przedstawia cztery litery "P", połączone razem. Michele chciał w ten sposób uhonorować czwórkę swoich dzieci, które - jak ma nadzieję - podzielą jego pasję i miłość do świata perfum.

W każdej kulturze złoto reprezentuje władzę, bogactwo, luksus, sukces, trwałość... Złoty to kolor prestiżu i gwarancja jakości (biżuteria). Złoto można znaleźć wszędzie: w wystroju wnętrz, odzieży, akcesoriach, modzie, perfumiarstwie... Nuty złota zawsze kojarzą się z estymą i wyrafinowaniem. Aby podkreślić jakość i wyjątkowość składników, zdecydowaliśmy się stworzyć wytworne opakowanie ozdobione różnymi odcieniami złota. Dzięki innowacyjnej technologii piękny szklany flakonik jest ozdobiony laminowanym w złocie logo Perris Monte Carlo. Ekskluzywna, złota linia Perris Monte Carlo jest niezwykle elegancka, prestiżowa i wyszukana, a zarazem nowoczesna.

Zapachy
Kolekcja perfum Perris Monte Carlo jest hołdem złożonym sześciu najbardziej intensywnym i zmysłowym składnikom świata perfum, które zainspirowały Michele Perrisa podczas podróży po świecie i poznawania różnorodnych kultur. Efektem tego jest bogata, orientalna kolekcja zapachów, w której każda kompozycja przedstawia jedną z tych naturalnych esencji.

Mniej

PERRIS MONTE CARLO Ambre Gris
PERRIS MONTE CARLO Bois d'Oud
PERRIS MONTE CARLO Cacao Azteque
PERRIS MONTE CARLO Essence de Patchouli
PERRIS MONTE CARLO Italian Line: Bergamotto di Calabria
PERRIS MONTE CARLO Italian Line: Cedro di Diamante
PERRIS MONTE CARLO Italian Line: Mandarino di Sicilia
PERRIS MONTE CARLO Musk Extreme
PERRIS MONTE CARLO Oud Imperial
PERRIS MONTE CARLO Rose de Taif
PERRIS MONTE CARLO Santal du Pacifique
PERRIS MONTE CARLO Ylang-Ylang Nosy Be