Francuski projektant biżuterii Olivier Durbano swoją pasję do pięknych kamieni przekłada na język perfum. Z wykształcenia jest architektem. Być może dlatego projektowane przez niego naszyjniki są bardzo śmiałe, przestrzenne i masywne. Często używa surowych i nieoszlifowanych kamieni. Każdy naszyjnik powstaje tylko w jednym egzemplarzu.

Perfumy podobnie jak kamienie od zawsze towarzyszyły człowiekowi, który obok piękna widział w nich także łącznik z sacrum, z tym co transcendentne i nadprzyrodzone. Zdaniem Oliviera Durbano minerał i zapach opowiadają tę sama historię. Tak powstał pomysł kolekcji Parfums de Pierres Poéms, zapachów opowiadających o kamieniach.

Każdego roku Olivier tworzy nowy zapach. Jego rodzina pochodzi z Grasse, więc wrażliwość na zapachy ma we krwi. Proste buteleczki pakuje w zaszywane woreczki używane przez francuskich jubilerów. Na flakonach nie widnieją nazwy zapachów. Zawartość zdradza kolor wód perfumowanych oraz drobne kulki kamienia, któremu dedykowany jest zapach: Cristal de Roche (Rock Crystal / Górski Kryształ), Améthyste (Amethyst / Ametyst), Tourmaline Noire (Black Tourmaline / Czarny Turmalin, Jade (Nefryt), Turquoise (Turkus) i inne...

Mniej

OLIVIER DURBANO #1 Rock Crystal
OLIVIER DURBANO #10 Promethee
OLIVIER DURBANO #12 Lapis Lazuli
OLIVIER DURBANO #13 Labradorite
OLIVIER DURBANO #15 Spem Petram
OLIVIER DURBANO #16 Aram
OLIVIER DURBANO #17 Q.uart.z Quantic 17:8
OLIVIER DURBANO #18 Moldavite 18:9
OLIVIER DURBANO #2 Amethyst
OLIVIER DURBANO #3 Black Tourmaline
OLIVIER DURBANO #4 Jade
OLIVIER DURBANO #5 Turquoise
OLIVIER DURBANO #6 Pink Quartz
OLIVIER DURBANO #7 Citrine
OLIVIER DURBANO #8 Heliotrope
OLIVIER DURBANO #9 Lapis Philosophorum