Francuski projektant biżuterii Olivier Durbano swoją pasję do pięknych kamieni przekłada na język perfum. Z wykształcenia jest architektem. Być może dlatego projektowane przez niego naszyjniki są bardzo śmiałe, przestrzenne i masywne. Często używa surowych i nieoszlifowanych kamieni. Każdy naszyjnik powstaje tylko w jednym egzemplarzu.

Perfumy podobnie jak kamienie od zawsze towarzyszyły człowiekowi, który obok piękna widział w nich także łącznik z sacrum, z tym co transcendentne i nadprzyrodzone. Zdaniem Oliviera Durbano minerał i zapach opowiadają tę sama historię. Tak powstał pomysł kolekcji Parfums de Pierres Poéms, zapachów opowiadających o kamieniach.

Każdego roku Olivier tworzy nowy zapach. Jego rodzina pochodzi z Grasse, więc wrażliwość na zapachy ma we krwi. Proste buteleczki pakuje w zaszywane woreczki używane przez francuskich jubilerów. Na flakonach nie widnieją nazwy zapachów. Zawartość zdradza kolor wód perfumowanych oraz drobne kulki kamienia, któremu dedykowany jest zapach: Cristal de Roche (Rock Crystal / Górski Kryształ), Améthyste (Amethyst / Ametyst), Tourmaline Noire (Black Tourmaline / Czarny Turmalin, Jade (Nefryt), Turquoise (Turkus) i inne...

Mniej

OLIVIER DURBANO Amethyst
OLIVIER DURBANO Black Tourmaline
OLIVIER DURBANO Chrysolithe
OLIVIER DURBANO Citrine
OLIVIER DURBANO Heliotrope
OLIVIER DURBANO Jade
OLIVIER DURBANO Labradorite
OLIVIER DURBANO Lapis Lazuli
OLIVIER DURBANO Lapis Philosophorum
OLIVIER DURBANO Pink Quartz
OLIVIER DURBANO Promethee
OLIVIER DURBANO Pyrit Ana Tra
OLIVIER DURBANO Rock Crystal
OLIVIER DURBANO Turquoise
OLIVIER DURBANO Zapachy do pomieszczeń