MARKA NA MIARĘ XXI WIEKU


Olfactive Studio to spotkanie współczesnej fotografii artystycznej i perfum, oka i nosa. To projekt na skrzyżowaniu studia fotograficznego i laboratorium. Po raz pierwszy w historii perfumiarze podjęli współpracę z fotografami, aby czerpać inspirację z ich dzieł i uchwycić ich istotę. Fotografia i perfumiarstwo starają się zatrzymać chwilę i ją ożywić. Pozwalają pamiętać o doświadczeniach przeszłości. Wyobrażenie sensorycznej, intymnej relacji pomiędzy obrazami a zapachem jest jak pogodzenie współczesnych przestrzeni. Kreacje perfumiarzy są konsekwencją ich emocji, wywołanych przez zdjęcia. To bardzo autentyczne i oryginalne zapachy. Zabierają nas do świata, gdzie czas zostaje zatrzymany. Jesteśmy w nim jak dzieci - wolni we wprawianiu wyobraźni w ruch.

Olfactive Studio jest projektantem wyjątkowego olfaktorycznego świata o mocnej osobowości; świata intuicji i emocji, świata stworzonego dla kobiet, mężczyzn i wszystkich innych. Perfumy są aniołami; nie mają płci, ale mają duszę.


 

CELINE VERLEURE


Urodzona we Francji, w pobliżu Chambord Céline spędziła swoje dzieciństwo blisko przyrody. Zbierała grzyby, jeździła rowerem wzdłuż ukwieconych pól i snuła marzenia w swoim domku na wawrzynowym drzewie. Pragnęła zostać architektem i tworzyć świat.

Podejmując studia w dziedzinie marketingu businessu, zrezygnowała z budowy domów, ale otworzyła swoje drzwi do Domu Kenzo. Pierre Broc, twórca zapachów tej marki zaszczepił w niej pasję do perfum i nauczył sztuki ich tworzenia. W wieku 28 lat wraz z Dominique Ropion i Jean-Louis Sieuzac skomponowała Kenzo Jungle, a następnie z Olivierem Crespem  l'Eau par Kenzo. Potem stworzyła stronę internetową dla miłośników perfum Osmoz.com w oparciu o koncepcję Firmenich.

Pasję Celine wzmacniały jej podróże: odbyła kurs japońskiej kaligrafii w Tokio i spędziła miesiące w Indiach, gdzie pokochała Pondichéry i energię subkontynentu. Pożeglowała z Zielonego Przylądka na drugą stronę Atlantyku, podróżowała przez Amerykę Południową, zakochując się w Rio de Janeiro, gdzie mieszkała przez dwa lata importując francuskie wina ku uciesze Cariocas. Brakowało jej jednak perfum. Po kilkuletniej pracy w L'Oréal, zdecydowała się uruchomić "Blog o zapachu, który (jeszcze) nie istnieje!" W ten sposób dzięki zbiorowej intuicji społeczności internetowej zapoczątkowała nową markę perfum. Słyszała głos Antoine de Saint Exupéry: Uczyń swoje życie marzeniem, a swoje marzenie rzeczywistością. Ze szczytu swojego domku na drzewie, Celine ujrzała marzenie i została architektem projektując współtworzone przez tysiące osób zapachy.

Mniej

OLFACTIVE STUDIO Autoportrait
OLFACTIVE STUDIO Chambre Noire
OLFACTIVE STUDIO Dancing Light
OLFACTIVE STUDIO Flash Back
OLFACTIVE STUDIO Flash Back in New York
OLFACTIVE STUDIO Ombre Indigo
OLFACTIVE STUDIO Panorama
OLFACTIVE STUDIO Selfie
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Chypre Shot
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Iris Shot
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Leather Shot
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Rose Shot
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Vanilla Shot
OLFACTIVE STUDIO Sepia Collection: Violet Shot
OLFACTIVE STUDIO Still Life
OLFACTIVE STUDIO Still Life in Rio
OLFACTIVE STUDIO Woody Mood