Almanach Nabucco
"Esencje ziemi, nieba i wszystkich elementów pośrednich mogą ujawnić swoją moc jedynie wtedy, gdy złączą się w sercu istoty ludzkiej"
- Konfucjanizm, 600 lat p.n.e.


Cztery filary
Filozofia Nabucco zbudowana została na czterech fundamentalnych filarach. Połączone we właściwych proporcjach, stanowią wzór myśli i działań. W centrum tego wzoru znajduje się nasza energia - produkt.

- Wiedza
Wielka litera N to symboliczne przedstawienie znaku nieskończoności, przysunięte do lewej krawędzi otaczającego go prostokąta. Połączenie znaku nieskończoności i prostokąta, wyraża zbieżność między naszą ograniczoną wiedzą wewnętrzną i zewnętrzną, a wiedzą całego wszechświata...
Czy perfumy mogą być wrotami do ukrytej wiedzy?

- Inicjacja
Nosząc maskę, możemy w pełni wyrazić siebie: wyzwoleni ze społecznych więzów i tabu. Uwalniając się od konwenansów, mamy więcej możliwości wyrażenia emocji, siebie i naszych wartości.
Czy perfumy są taką maską?

- Praca
Maszrabijja - ozdobna drewniana krata zakrywająca balkony lub okna, to arabskie dzieło sztuki, estetyczne i funkcjonalne. Zapewnia jednocześnie komfort i dyskrecję. Harmonia wzorów ukazuje talent rzemieślnika, który pracuje zgodnie z rytmem swoich narzędzi, wygładzając i udoskonalając każdy fragment wzoru.
Sztuka obdarzona funkcjonalnością to coś, czego poszukujemy w życiu i dyskretnie wyrażamy naszą pracą.
Czy da się przedstawić sztukę zapachem?

- Przekaz
Dłonie artysty tworzą dzieło, które kiedyś odkryją archeolodzy. Dzieło to będzie przekazywane z rąk do rąk, obrazując wiedzę, doświadczenie i sztukę tamtych czasów. Wiedza o przeszłości, zachowana w dziełach sztuki, przetrwa do przyszłych czasów.
Czy perfumy mogą być instrumentem do pomiaru wiedzy?Trzy wizje
Nabucco to opowieść o spotkaniu rzemieślnika-artysty i archeologa. Połączyli oni swoje ścieżki i złączyli moce, aby stworzyć almanach poświęcony perfumom. Zbudowany jest z trzech części - trzech wizji.

Duch - Księżyc - Myśl
Ciało - Ziemia - Zmysły
Dusza - Słońce - Emocje


Algorytm
Nabucco to uosobienie naszej filozofii. Łączy w sobie cztery filary i trzy wizje, w jeden symbol.

 

 

Mniej

NABUCCO Amatys Parfum Fin
NABUCCO Gamma, Phi, Lambda Parfum Fin
NABUCCO Nabucco Parfum Fin