Clara i John Molloy, założyciele Memo, poznali się w 2005 roku na... wyciągu krzesełkowym. Między niebem a ziemią, między dwoma światami, zawieszeni w przestrzeni, która onieśmiela i poszerza horyzonty. Nie minęło dużo czasu, kiedy postanowili razem wyruszyć w nową podróż - również twórczą. W 2007 roku stworzyli markę Memo, która stanowi część ich wspólnej przygody: kolekcję zapachów z daleka, która obecnie rozrosła się do piętnastu kompozycji.

 

Memo podróżuje przez różne lądy, prawdziwe i nierzeczywiste: Lalibela, Manoa, Siwa, Inle Jannat... Każdy z nich ma swoją symbolikę i historię, a kompozycje stworzone przez Aliénor nadają im nowego, zapachowego wymiaru. Są damskie, męskie, delikatne, zmysłowe, zabawne i zaskakująco romantyczne.


Na olfaktoryczną bibliotekę Memo składają się trzy kolekcje:

Les Echappees - seria jedenastu kompozycji, tworzących zapachową mapę świata. Od Azji do Afryki i przez Amerykę, od jeziora Inle do Lalibeli i Sundance. Każdy z zapachów roztacza symboliczną wizję danego miejsca, bazując na kilku kluczowych składnikach.


Cuirs Nomades - poświęcona akordowi skóry. Bo czy skóra nie jest w pewnym sensie wiecznym wędrownikiem? Wiernym towarzyszem podróżnika, zwiedzającego świat ze swoją skórzaną torbą, która przesiąka egzotycznymi zapachami odwiedzanych miejsc.


Graines Vagabondes - "wędrowne nasiona", to najnowsza kolekcja aromatycznych, roślinnych zapachów. Inspiracją dla tej serii były nasiona i ich niezwykła siła życia oraz otaczające je owoce. Podobnie jak Memo, nasiona lubią podróżować; są prawdziwą metaforą życia i wolności. Dając im główną rolę w perfumach, Memo otwiera nowy, fascynujący rozdział zapachów. Kolekcję otwiera zapach Kedu.

Mniej

MEMO African Leather
MEMO Dyfuzory zapachowe
MEMO Eau de Memo
MEMO French Leather
MEMO Inle
MEMO Irish Leather
MEMO Italian Leather
MEMO Lalibela
MEMO Luxor Oud
MEMO Marfa
MEMO Moon Fever
MEMO Moroccan Leather
MEMO Oriental Leather
MEMO Russian Leather
MEMO Siwa
MEMO Tamarindo
MEMO Tiger's Nest
MEMO Winter Palace