Parfums MDCI (Marchal Design & Créations Indépendantes) utworzona przez Claude'a Marchala, to niewielka i ekskluzywna francuska marka perfumeryjna. Zapachy MDCI powstały z tęsknoty za prawdziwym luksusem.

Claude Marchal postanowił tworzyć niezwykłe produkty dla najbardziej wymagających klientów - koneserów i kolekcjonerów pięknych przedmiotów. Zaprosił do współpracy największych mistrzów perfumiarstwa. Dał im wolną rękę jeśli chodzi o kształt kompozycji i dobór składników. Postawił tylko dwa warunki: aby nie starali się trafić w gust jak największej ilości osób i aby nie podążali za trendami.

Ponad 12 lat opracowywał projekt flakonów z czystego kryształu. Wykonywane w Limoges korki z biskwitowej porcelany to klasyczne popiersia kobiety lub mężczyzny, które symbolizują ponadczasowe piękno. Tak jak pierwsze flakony Lalique, rzeźby te są wykonywane metodą traconego wosku, znaną już w starożytności, ale współcześnie bardzo rzadko stosowaną. Gwarantuje ona niepowtarzalność każdej małej rzeźby.


Mniej

MDCI Ambre Topkapi
MDCI Cuir Garamante
MDCI Fetes Persanes
MDCI Invasion Barbare
MDCI Les Indes Galantes
MDCI Peche Cardinal
MDCI Promesse de l'aube
MDCI Rose de Siwa
MDCI Un Coeur en Mai