Firma Lorenzo Villoresi została założona w 1990 roku w XV-wiecznej kamienicy we Florencji i w ciągu ponad jednego dziesięciolecia wytyczyła nowe, rewolucyjne ścieżki w perfumiarstwie artystycznym.

Filozofię tworzenia perfum i zapachów do domu widać najlepiej w wysokiej jakości elementach składających się na każdy produkt. Składniki i materiały najwyższej jakości traktowane są z najwyższą uwagą, dzięki czemu produkty, które powstają, są naprawdę wyjątkowe.

 

 

Kryształy, ręcznie obrabiane srebro, alabastry z Volterry, marmur trawertynowy, marmur z Carrary, drzewo oliwne oraz florentyńska skóra - niezwykle wysoko cenione materiały z warsztatów księcia di Medici - dziś nadają perfumiarstwu nowe życie.

Perfumy firmy Lorenzo Villoresi podążają szlakiem toskańskich kupców Renesansu i stanowią wszechświat sam w sobie, w którym materiały, zapachy i barwy Toskanii łączą się w harmonijny sposób z przyprawami, aromatami i wpływami Orientu.

Wśród składników wyróżniają się w szczególności olejki eteryczne i ekstrakty z całego świata, które uzupełniają i wzmacniają czysto toskańskie elementy, jak wawrzyn, drzewo oliwne, cyprys oraz cenny i rzadki korzeń irysu.

Produkcja nadal przebiega ręcznie i według tradycyjnych metod, co wymaga czasu, cierpliwości oraz wyjątkowej dokładności i uwagi.

Potpourri, w szczególności zaś niezwykły Piper nigrum, są w pewnym sensie emblematem oryginalności i wysokiej jakości cechującej produkty firmy Lorenzo Villoresi. Intensywne nuty drzew aromatycznych, ostrych ziarenek pieprzu, muszkatołowca, kadzidła tworzą razem unikatową, cudowną alchemię zapachów.

 

 

Perfumy Lorenza Villoresiego powstawały dzięki wieloletniemu doświadczeniu założyciela w pracy nad tworzeniem zapachów osobistych. Działalność tę firma nadal prowadzi z coraz większym powodzeniem.

Firma Lorenzo Villoresi w pracy nad swoimi zapachami odrzuca nadużywane kanony konwencjonalnego perfumiarstwa i zdecydowanie unika komercyjnych segmentów rynku zajętych przez produkty masowe.

Zapachy Lorenza Villoresiego wyróżniają inspiracje starożytne i wpływy z dalekich krain. Firma zdobyła wierną międzynarodową klientelę ludzi wyrafinowanych i wymagających.

Zapachy te to swego rodzaju niezależny wszechświat, pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń; przywodzą one na myśl lub tworzą określone uczucia, miejsca, obrazy, mogą nawet przenieść w całkowicie nowy wymiar doznań emocjonalnych.

Mniej

LORENZO VILLORESI Atman Xaman
LORENZO VILLORESI Patchouli
LORENZO VILLORESI Pielęgnacja kąpielowa
LORENZO VILLORESI Piper Nigrum
LORENZO VILLORESI Teint de Neige
LORENZO VILLORESI Zapachy do pomieszczeń