Twórcą marki L'Orchestre jest Pierre Guguen, który pracując dla znanych firm i marek kosmetycznych zdobył wiedzę na temat tego, jak urzeczywistniać marzenia oraz realizować najtrudniejsze nawet projekty. W grudniu 2016 roku jego artystyczna intuicja stała się zalążkiem marki L'Orchestre Parfum.

L'Orchestre Parfum łączy muzykę i zapach, tworząc ulotny związek między materiałami, z których stworzone są instrumenty muzyczne i nutami perfum.Kompozycje L'Orchestre Parfum stworzone zostały przez dwie utalentowane perfumiarki: Anne-Sophie Behaghel i Amélie Bourgeois ze Studio Flair, zaś muzycznie zinterpretowane przez pięciu wirtuozów gitary, koto, darbuki, puzonu i kory. Muzycy mieli pełną dowolność w komponowaniu melodii, zainspirowanych zapachami. Teraz grają je na żywo w trakcie oryginalnych wydarzeń, w czasie których spotykają się i wzajemnie uzupełniają zmysły węchu i słuchu.


Flakony L'Orchestre Parfum są ręcznie lakierowane w firmie Carrafont Entreprise du Patrimoine Vivant. Ich kształt przywodzi na myśl kałamarz, korki wykonane są z litego drewna jesionowego, zaś miedziany pierścień wokół atomizera nawiązuje do metalowych instrumentów dętych. Z kolei opakowanie zewnętrzne odzwierciedla muzyczne konotacje i inspiracje poszczególnych kompozycji, korki - tak jak najlepszej jakości gitary, wykonano z litego drewna jesionowego, zaś miedziany pierścień wokół atomizera nawiązuje do metalowych instrumentów dętych.


LiOrchestre Parfum to pierwszy zespół perfumeryjny, który tworzą:
- Nicolas Leroy (Francja), darbuka (bęben kielichowy) - Thé Darbouka
- Fumie Hihara (Japonia), koto - Encens Asakusa
- Nicolas Benedetti (Francja), puzon - Rose Trombone
- Mathias Berchadsky (Francja), gitara - Flamenco Néroli
- Cheikh Diallo (Senegal), kora - Cuir Kora

Mniej

L'ORCHESTRE PARFUM Ambre Cello
L'ORCHESTRE PARFUM Bouquet Encore
L'ORCHESTRE PARFUM Cuir Kora
L'ORCHESTRE PARFUM Electro Limonade
L'ORCHESTRE PARFUM Encens Asakusa
L'ORCHESTRE PARFUM Flamenco Néroli
L'ORCHESTRE PARFUM Piano Santal
L'ORCHESTRE PARFUM Rose Trombone
L'ORCHESTRE PARFUM Thé Darbouka
L'ORCHESTRE PARFUM Vetiver Overdrive