Twórcą marki L'Orchestre jest Pierre Guguen, który pracując dla znanych firm i marek kosmetycznych zdobył wiedzę na temat tego, jak urzeczywistniać marzenia oraz realizować najtrudniejsze nawet projekty. W grudniu 2016 roku jego artystyczna intuicja stała się zalążkiem marki L'Orchestre Parfum.

L'Orchestre Parfum łączy muzykę i zapach, tworząc ulotny związek między materiałami, z których stworzone są instrumenty muzyczne i nutami perfum.Kompozycje L'Orchestre Parfum stworzone zostały przez dwie utalentowane perfumiarki: Anne-Sophie Behaghel i Amélie Bourgeois ze Studio Flair, zaś muzycznie zinterpretowane przez pięciu wirtuozów gitary, koto, darbuki, puzonu i kory. Muzycy mieli pełną dowolność w komponowaniu melodii, zainspirowanych zapachami. Teraz grają je na żywo w trakcie oryginalnych wydarzeń, w czasie których spotykają się i wzajemnie uzupełniają zmysły węchu i słuchu.


Flakony L'Orchestre Parfum są ręcznie lakierowane w firmie Carrafont Entreprise du Patrimoine Vivant. Ich kształt przywodzi na myśl kałamarz, korki wykonane są z litego drewna jesionowego, zaś miedziany pierścień wokół atomizera nawiązuje do metalowych instrumentów dętych. Z kolei opakowanie zewnętrzne odzwierciedla muzyczne konotacje i inspiracje poszczególnych kompozycji, korki - tak jak najlepszej jakości gitary, wykonano z litego drewna jesionowego, zaś miedziany pierścień wokół atomizera nawiązuje do metalowych instrumentów dętych.


LiOrchestre Parfum to pierwszy zespół perfumeryjny, który tworzą:
- Nicolas Leroy (Francja), darbuka (bęben kielichowy) - Thé Darbouka
- Fumie Hihara (Japonia), koto - Encens Asakusa
- Nicolas Benedetti (Francja), puzon - Rose Trombone
- Mathias Berchadsky (Francja), gitara - Flamenco Néroli
- Cheikh Diallo (Senegal), kora - Cuir Kora

Mniej

L'ORCHESTRE PARFUM Cuir Kora
L'ORCHESTRE PARFUM Encens Asakusa
L'ORCHESTRE PARFUM Flamenco Néroli
L'ORCHESTRE PARFUM Piano Santal
L'ORCHESTRE PARFUM Rose Trombone
L'ORCHESTRE PARFUM Thé Darbouka