Parfums de Rosine - wszystko o róży


Założycielka firmy Les Parfums de Rosine, Marie-Hélene Rogeon, wywodziła się ze starej rodziny francuskich perfumiarzy. Jej prapradziadek był nadwornym twórcą wód toaletowych oraz perfumowanych kremów do wąsów rozkochanego w zapachach cesarza Napoleona III. Również Marie-Hélene związała swoje życie z branżą kosmetyczną. Pracowała dla takich domów jak Givenchy i Pierre Balmain.

 

Niepokoiły ją jednak współczesne trendy odchodzenia od naturalnych esencji i tworzenia nowych zapachów pod dyktando działów marketingu wielkich koncernów. Postanowiła ożywić najświetniejsze tradycje francuskiego perfumiarstwa, kiedy to tworzenie perfum było prawdziwą sztuką a królową wszystkich zapachów była róża. Tak powstały Les Parfums de Rosine.

 

 

Dom Les Parfums de Rosine zainaugurował swoją działalność w 1991 roku, choć formuły niektórych zapachów skomponował jeszcze w latach dwudziestych Paul Poirot. Tworzeniem dalszych zajął się przede wszystkim François Robert, syn legendarnego Guy Roberta. W każdym zapachu Les Parfums de Rosine główną nutą jest jedna lub kilka z niezliczonych odmian róży. Taka formuła zapachu stanowi odpowiedź na potrzebę kobiet szeroko przez nie głoszoną - o bardziej selektywne, indywidualne podejście do perfum. Jednocześnie wody Les Parfums de Rosine to kwintesencja francuskiego perfumiarstwa - piękno, elegancja, jakość i blask.

Bezpośredni związek z najszlachetniejszą z roślin - różą - wydawał się nieunikniony. W każdym zapachu Les Parfums de Rosine róża jest najważniejszym składnikiem. Za każdym razem jest to jednak inna róża, a także towarzyszy jej inna świta.

Perfumy Rosine są dziś uznawane za rarytas w świecie różanych perfum  ... za króla różanych perfum. Wody są tworzone z najwyższej jakości naturalnych olejków a ceremonia ich podania - piękne flakony, szczegół frędzla oraz luksusowe opakowanie - dopełniają obrazu niezwykle luksusowej i ekskluzywnej marki.

Wejdźmy do świata pełnego piękna, elegancji i radości życia... Poznajmy zapachy Les Parfums de Rosine - bo każda róża ma wiele twarzy...

Mniej

LES PARFUMS DE ROSINE Ballerina No1
LES PARFUMS DE ROSINE Ballerina No2
LES PARFUMS DE ROSINE Ballerina No3
LES PARFUMS DE ROSINE Ballerina No4
LES PARFUMS DE ROSINE Ballerina No5
LES PARFUMS DE ROSINE Bulle de Rose
LES PARFUMS DE ROSINE La Cologne de Rosine
LES PARFUMS DE ROSINE Le Muguet de Rosine
LES PARFUMS DE ROSINE Rose de Rosine
LES PARFUMS DE ROSINE Rose des Neiges
LES PARFUMS DE ROSINE Rose Griotte
LES PARFUMS DE ROSINE Rose Nue