"Zapachy Le Galion należą do tej samej rodziny zapachów pełnych pasji - płomiennych, a jednocześnie łagodnych. Snując się za noszącą je osobą, porywają ze sobą skuszonych wielbicieli"
L'Officiel de la Mode, 1956

LE GALION od ELISABETH DE FEYDEAU
Inspiracją dla nazwy tej pięknej marki były majestatyczne, żeglujące po morzach galeony o szerokich rufach; symbole wolności i ucieczki. Niektóre niezwykłe zapachy Le Galion pozostały we wspomnieniach: Sortilege, Brumes, Snob... Ale sama marka, kiedyś sławna, wyblakła w naszej pamięci i stała się częścią przeszłości.
W 1935 roku właścicielem Le Galion został utalentowany perfumiarz, Paul Vacher, który odkupił perfumerię od jej założyciela - Księcia Murat. Po stworzeniu kompozycji dla wielu prestiżowych domów perfumeryjnych, jak Lanvin (dla którego wspólnie z Andre Frayssem stworzył Arpege, Rumeur oraz Scandal), Vacher uznał, że pora stworzyć coś na własną rękę. W 1936 roku pojawiły się jego perfumy Sortilege, z miejsca zdobywając popularność i sukces. Pod koniec lat trzydziestych, Vacher wprowadził nowe zapachy: Bourrasque, Brumes oraz piękne, kwiatowe Iris i Tubéreuse. Wszystkie zapachy wyprodukowane były z użyciem najczystszych i najlepszych naturalnych składników i esencji.
Po wyzwoleniu Francji w 1944 roku, Paul Vacher kontynuował tworzenie zapachów: Special for Gentlemen (1947), Frac (1949), Lily of the Valley czy La Rose (oba w 1950), oraz słynne i rozpoznawalne Snob (1952) oraz Whip (1953). W tamtym okresie Paul Vacher uważany był za jednego z największych perfumiarzy, razem z Ernestem Beaux, Ernestem Daltroffem, Jacquesem Guerlain i Edmondem Roudnitska. Kiedy w 1946 roku Serge Heftler-Louiche i Christian Dior chcieli stworzyć zapach dla swojego domu mody, zwrócili się oczywiście do Paula Vachera. Stworzył on wtedy przepiękny zapach, nazwany po prostu - Miss Dior.
Na początku lat 60tych dom perfum Christian Dior ponownie zwrócił się do Vachera, dzięki czemu powstał Diorlight (1963). Marka Le Galion była wówczas znana na całym świecie, a Sortilege sprzedawany był w 97 krajach. Paul Vacher kontynuował tworzenie zapachów dla swojego domu perfumeryjnego, w następnych latach powstały więc: woda kolońska Extra Vieille (1967), Galion d'Or & Vétyver (oba w 1968 roku) oraz l' Eau Noble (1972).
W 1980 marka Le Galion została sprzedana amerykańskiej grupie udziałowej. Niestety na skutek nieumiejętnego zarządzania, szybko upadła, a wraz z nią przepadł splendor i uznanie dla francuskiego kunsztu perfumeryjnego.
Ponad 30 lat później, jak feniks z popiołów, dom perfumeryjny Le Galion odradza się na nowo. Wracają oryginalne i niezwykłe zapachy, wspomnienie drogocennego luksusu i wyrafinowania dawnych czasów.
Eleganckie flakony uosabiają ponadczasową klasykę, czerpią inspirację z czystych geometrycznych kształtów stylu Art Deco. Prosty czarny korek kontrastuje z fasetowanym szklanym flakonem.

|