L'Oeuvre Noire, kolekcję 10 niezwykłych zapachów, kreuje Kilian Hennessy z najwyższej jakości składników, najrzadszych i najdroższych olejków; bez żadnych ograniczeń dla wyobraźni perfumiarzy Calice Becker i Sidonie Lancesseur. Taki był początek marki by Kilian...

Kilian Hennessy urodził się w 1972 roku. Spadkobierca twórców luksusowych koniaków, wnuk założyciela Grupy LVMH, postanowił kontynuować rodzinną tradycję. Stworzenie nowej luksusowej marki było wyzwaniem godnym jego przodków. Mogły to być tylko najdoskonalsze produkty! Postanowił łączyć tradycyjny sposób tworzenia perfum ze współczesnymi możliwościami.

 

 

Jego dzieciństwo toczyło się wśród rodzinnych piwniczek we francuskiej miejscowości Cognac. Przed ukończeniem CELSA (Szkoły Wyższej Nauk o Informacji i Komunikacji na Sorbonie) napisał pracę na temat semantyki zapachu w poszukiwaniu języka wspólnego dla przedmiotów i żywych. Poszukując "udziału anioła" odkrył świat perfum. "Udziałem anioła" (angels' share), dom Hennessy nazywa procent alkoholu, który ulatnia się podczas leżakowania koniaku jako swoista "ofiara dla bogów".

 

Po ukończeniu uniwersytetu, miał okazję rozwijać swoje pasje u boku największych nosów perfumeryjnych, takich jak: Alberto Morillas, Jacques Cavallier, Thierry Wasseur i zwłaszcza Calice Becker. Wybrał pracę w marketingu. Był to naturalny wybór, pozwalający połączyć wszystkie jego zainteresowania. Pracował dla największych domów perfumeryjnych jak Dior, Paco Rabanne, Alexander McQueen i Giorgio Armani.

Choć jego kariera rozwijała się doskonale, ciągle nie czuł się spełniony. Postanowił wrócić do swojej pierwszej miłości: czystej i nieskażonej kreacji. To był moment, w którym postanowił stworzyć własną markę, markę która odzwierciedlałaby jego osobowość i stanowiłaby doskonałe połączenie elegancji i absolutnego, bezkompromisowego luksusu.

Udane perfumy są jak piękna historia. Reżyser filmu pisze na początku scenariusz, a następnie rozpoczyna produkcję - tak podchodzi do tworzenia zapachów Kilian Hennessy.

Przeważnie perfumom nadaje się nazwę wskazującą na jeden główny składnik. Kilian postanowił iść inną drogą. Nadaje kompozycjom "tytuł" i "podtytuł", od których rozpoczyna się prawdziwa historia. Historia, która musi zostać opowiedziana.

W dzisiejszym świecie ochrona środowiska jest absolutną koniecznością, dlatego flakony by Kilian można uzupełniać, kupując refiill o pojemności 50ml.

Z kolei z wytwornego pudełka można usunąć satynę i wykorzystać je na osobiste drobiazgi.

Mniej

KILIAN The Narcotics: Can't stop loving You
KILIAN Atomizery podróżne
KILIAN The Cellars: Black Phantom
KILIAN The Cellars: Gold Knight
KILIAN The Cellars: Intoxicated
KILIAN The Cellars: Playing with the Devil
KILIAN The Cellars: Straight to Heaven, white cristal
KILIAN The Fresh: Kologne, Shield of protection
KILIAN The Fresh: Moonlight in Heaven
KILIAN The Fresh: Vodka on the Rocks
KILIAN The Liquors: Angel's Share
KILIAN The Liquors: Apple Brandy on the Rocks
KILIAN The Liquors: L'Heure Verte by Kilian
KILIAN The Liquors: Roses on Ice
KILIAN The Narcotics: Forbidden Games
KILIAN The Narcotics: Good girl gone bad
KILIAN The Narcotics: Liaisons Dangereuses, typical me
KILIAN The Narcotics: Love, don't be shy
KILIAN The Narcotics: Rolling in Love
KILIAN The Narcotics: Rose Oud
KILIAN The Narcotics: Voulez-vous coucher avec Moi
KILIAN The Narcotics: Woman in Gold
KILIAN The Smokes: Back to Black, aphrodisiac
KILIAN The Smokes: Dark Lord