PARFUM D'EMPIRE Wazamba EDP 50ml


Od tysięcy lat ludzie ślą ku bogom aromatyczne przesłania. W Wazamba zebrano cenne żywice i drewna, palone podczas świętych rytuałów wielu różnych kultur: głębokie i przenikliwe somalijskie kadzidło, kenijską mirrę, etiopski opoponaks, drewno indyjskiego sandałowca i marokańskiego cyprysu.

Trzonem tego intensywnego i wyrazistego zapachu jest nuta kadzidła, wzmocniona w otwarciu przestrzennymi aldehydami. Kadzidło od czasów starożytnych ofiarowywane było bogom, którzy żywią się jego zapachem jako sublimacją ziemskiej materii w czyste piękno…

Zapach Wazamba wziął swoją nazwę z instrumentu muzycznego, rodzaju sistrum używanego w czasie rytuałów w zachodniej Afryce. Jego ciężki dźwięk, pełny i głęboki, rozbrzmiewa podczas afrykańskich ceremonii inicjacyjnych. Tak i Wazamba rezonuje odurzającymi, żywicznymi nutami mirry, opoponaksu i kadzidła.

Następnie Wazamba przenosi nas w głąb lasów, do scen ceremonii i rytuałów przejścia, w trakcie których odkrywamy najbardziej przenikliwe aspekty nas samych… Cyprys, ceniony przez Arabów i uznawany za drzewo wewnętrznej alchemii, wplata w zapach zielone, ziemiste tony. Sandałowiec otula skórę kremowymi nutami, przywołując na myśl Indie i oczyszczający umysł dym, wzmacniający medytację…

Bazę Wazamby spajają lukrecjowe nuty mirry, owocowe ciepło balsamu jodłowego i zakazanego owocu: czerwonego jabłka, roztopione w dymnym labdanum.


Skład:
Nuty głowy: kadzidło, cyprys, czerwone jabłko, aldehydy
Nuty serca: olibanum, śliwka, mirra, labdanum
Nuty bazy: kadzidło, opoponaks, drzewo sandałowe, lukrecja


Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna


Nos: Marc-Antonio Corticchiato


Data powstania: 2009


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

BOADICEA THE VICTORIOUS Complex EDP 100ml
PUREDISTANCE Black ekstrakt perfum 60ml
CARNER BARCELONA Megalium EDP 100ml
AMOUAGE Interlude 53 Ekstrakt Perfum 100ml
AMOUAGE Reflection 45 Ekstrakt Perfum 100ml