PARFUM D'EMPIRE Aziyade EDP 50ml


Aziyadé, kwintesencja erotyzmu, jest najbardziej prowokującym zapachem Marca-Antoine’a Corticchiato. Eliksir zmieszany z afrodyzjaków wszystkich kultur to więcej niż perfumy. To zapach i smak pięknego ciała i nienasyconego erotyzmu. To zapach Aziyadé, tytułowej bohaterki powieści Pierre’a Lotiego, opowiadającej o haremie u schyłku Imperium Osmańskiego.

A wszystko zaczyna się od owoców. Od zakazanego owocu… Aziyadé otwierają nuty granatu, którego smak Grecy porównywali do smaku krwi pijanego boga Dionizosa. Kandyzowane daktyle, migdały, pomarańcze i suszone śliwki połączono z przyprawami, stosowanymi przez różne kultury jako afrodyzjaki: kardamonem, dzięki któremu pocałunki w starożytnym Egipcie nabierały pikanterii, cynamonem z Cejlonu, święconym przez Rzymian w świątyniach Wenus i używanym przez nich podczas erotycznych uczt, imbirem, który używany był jako afrodyzjak w Chinach oraz egipskim kminem, stosowanym w rytuałach świętego nierządu już w starożytnym Sumerze.

Dzięki orientalnym i cielesnym konotacjom, Aziyadé jest wyjątkowo zmysłowym zapachem. Efekt wzmacnia ceniona jako afrodyzjak, wytrawna indyjska paczula o zapachu liści tabaki, stosowana w magicznych rytuałach pobudzających pożądanie. Wanilia, afrodyzjak wprost z imperium Azteków, stapia się z oleistymi nutami chleba świętojańskiego. Krople żywicy kadzidlanej wywołują duchową ekstazę jak za czasów Hatszepsut, królowej Egiptu, która zaoferowała swoje nagie, zanurzone w kadzidle ciało bogu Amon-Ra.

Upojona luksusem i przyjemnością Aziyadé coraz mocniej zagłębia się w zmysłowość. Animalistyczne nuty przywołują wibrujący zapach słynnego tonkijskiego piżma, podczas gdy absolut z marokańskiego czystka rozleniwia i pogrąża w marzeniach.

Subtelne składniki Aziyadé wymagają powolnej maceracji, aby rozwinąć swój naturalnie ciemny nektar. Aziyadé to coś więcej niż zapach.


Skład:
Nuty głowy: pomarańcza, migdał, granat, śliwka, daktyle
Nuty serca: kminek, imbir, cynamon, kardamon
Nuty bazy: paczula, piżmo, wanilia, kadzidło, francuskie labdanum, tytoń


Rodzina zapachowa: orientalna


Nos: Marc-Antonio Corticchiato


Data powstania: 2008


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

AMOUAGE Lyric Woman EDP 100ml
M. MICALLEF Style EDP 100ml
LUBIN Upper Ten EDP 100ml
ATELIER DES ORS Rouge Saray EDP 100ml
XERJOFF Shooting Stars Starlight perfumy 50ml
XERJOFF Oud Stars Luxor perfumy 50ml