PARFUM D'EMPIRE Aziyade EDP 100ml


Dziesiątą, rocznicową kompozycją Parfum d'Empire jest Aziyade: najbardziej prowokujący - jak zapewnia sam Marc-Antonio Corticchiato - zapach w historii perfumiarstwa. To kwintesencja erotyzmu zawierająca w sobie afrodyzjaki wszystkich kultur świata.

Owoc granatu, który otwiera zapach, był dla starożytnych Egipcjan i mieszkańców Bliskiego Wschodu symbolem płodności. Według Greków miał powstać z krwi samego boga miłości Dionizosa. Jego moc wzmacniają kandyzowane daktyle, migdały, pomarańcze i suszone śliwki. Cynamon z Cejlonu był w starożytnym Rzymie używany podczas erotycznych biesiad, a egipski kminek ceniono w imperium sumeryjskim, gdzie używano go w rytuałach świętego nierządu. W Chinach zmysły poruszał korzeń imbir. Pragnienie miłości rozbudzają także niedojrzała indyjska paczula, wanilia z imperium Azteków, chleb świętojański i krople żywicy kadzidlanej, którą pachniały pałace Orientu.

Naznaczony luksusem i przyjemnością AZIYADÉ jest bezgranicznie zmysłowy. Animalistyczne nuty przywołują wibrujący zapach słynnego tonkijskiego piżma, podczas gdy absolut z marokańskiego czystka, rozleniwia i pogrąża w marzeniach. Aziyadé jest bohaterką powieści Pierra Loti'ego, która opowiada o życiu w haremie u zmierzchu imperium otomańskiego.


Skład:
Nuty głowy: pomarańcza, migdały, granat, śliwka, daktyle
Nuty serca: kminek, imbir, cynamon, kardamon
Nuty bazy: paczula, piżmo, wanilia, kadzidło, tytoń, czystek


Rodzina zapachowa: orientalna


Nos: Marc-Antonio Corticchiato


Data powstania: 2008


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

AMOUAGE Lyric Woman EDP 100ml
M. MICALLEF Style EDP 100ml
LUBIN Upper Ten EDP 100ml