MAJDA BEKKALI Tulaytulah EDP 120ml


Inspiracja
Tulay-Tulah to po arabsku i hebrajsku nazwa hiszpańskiego miasta Toledo. Położone na skalistym wzgórzu w zakolu rzeki Tag, Toledo to miasto trzech kultur, znane ze swojej religijnej tolerancji. W czasach, kiedy Toledo było stolicą muzułmańskiej Andaluzji (Al-Andalus) Chrześcijanie, Muzułmanie i Żydzi, żyli tu w całkowitej harmonii. Dzięki tej spokojnej koegzystencji (znanej jako La Convivencia), miasto stało się ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym.

Niezwykłe artystyczne dziedzictwo tego okresu jest widoczne do dzisiaj: bogactwo i piękno kościołów, meczetów i synagog oraz pałaców i fortów może doprowadzić do zawrotu głowy. Toledo pokazuje światu wyrafinowanie i smak tych, którzy żyli w Al-Andalus.

„Toledo to symbol harmonii, równowagi i dobrego życia. Tulaytulah to moje wołanie o pokój na świecie.”
- Majda Bekkali

Zapach
Tulaytulah ma w sobie charakterystyczne dla Toledo nuty marcepanu – słodkiej masy, utworzonej z migdałów i cukru. Podobnie jak brzegi rzeki Tag, zapach rozkwita kwiatami wiśni. Jest elegancki i pełen gracji jak smukłe cyprysy, otaczające miasto. Przywodzi na myśl zapach miękkiej skóry siodeł andaluzyjskich rumaków. Tulaytulah to zapach, który rozwija się jak modlitwa.

Opakowanie
Flakon i opakowanie zewnętrzne Tulaytulah ozdobiono andaluzyjską rozetą, zainspirowaną wzorami z Alhambry. Szklany flakon pokryto złotem i błękitem, symbolizującymi nadzieję i światło.

Zapraszamy do przeczytania recenzji na naszym blogu:
Tulaytulah: zapach z przesłaniem


Skład:
Nuty głowy: kwiaty wiśni, cyprys, anyż gwiaździsty
Nuty serca: gorzkie migdały, frangipani, słód
Nuty bazy: miękka piżmowa skóra, biały zamsz, bób tonka, wanilia


Rodzina zapachowa: orientalna łagodna


Data powstania: 2016


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

KILIAN Rolling in Love EDP 50ml
CASAMORATI Italica EDP 100ml
KILIAN Rolling in Love EDP wkład 50ml
THE HOUSE OF OUD Sapphire Blue EDP 75ml