LUBIN Princesses de Malabar EDP 50ml


Na Półwyspie Indyjskim, na wybrzeżu Malabar księżniczki Nayar stworzyły wyrafinowane, harmonijne społeczeństwo, w którym kobiety zajmowały centralną pozycję.

Legenda głosi, że porastający Malabar bujny las Kerali stworzyły wspaniałe niebieskie ptaki ze złotymi kołnierzami, w hołdzie księżniczkom. Od tego czasu na koniec każdego dnia te wspaniałe ptaki śpiewały wyjątkową, melodyjną pieśń miłosną, która na kwiatowo-piżmowym wietrzyku ulatywała ku niebu.Les Princesses de Malabar to najnowsza woda perfumowana dla kobiet z klasycznej kolekcji Lubin. Miękka, kwiatowo-piżmowa kompozycja oparta jest na nucie kłącza irysa i nawiązuje do wielkich klasyków francuskiego perfumiarstwa lat 20tych. Dodany do mieszanki owocowy, niemal gourmandowy akord w postaci aldehydów w nutach głowy, wnosi do zapachu powiew nowoczesności. Serce rozkwita zmysłowym bukietem jaśminu, magnolii oraz brzoskwini.

"Princesses de Malabar" to nowoczesny, ale bardzo kobiecy zapach; oryginalny, ale i łatwy w noszeniu. Jego nazwa to ukłon w stronę legendy Zachodnich Indii o księżniczkach z Malabaru. Zapach nawiązuje do opowieści o mitycznym królestwie Wybrzeża Malabar, które obejmowało leśne tereny Kerali. Tamtejsza pokojowa i wyrafinowana cywilizacja rozwijała się przez stulecia pod łaskawymi rządami królowych "Nayar". W późniejszych czasach nazywane "Księżniczkami Malabaru", uosabiały polityczne przywództwo kobiet w oczach XVIII-wiecznych filozofów. Malabarskie wybrzeże Indii było również głównym źródłem zaopatrzenia dla francuskich perfumiarzy w XVIII wieku.

Klasyczny flakon Lubin został zwieńczony złotym pierścieniem i korkiem w pomarańczowych i różowych odcieniach, przywodzącym na myśl cenny koral z wybrzeży Malabaru lub tropikalne kwiaty lasu Kerala.


Skład:
Nuty głowy: bergamotka, kwiaty bawełny
Nuty serca: brzoskwinia, biała magnolia, arabski jaśmin, ylang-ylang z Nosy Be
Nuty bazy: białe piżmo, puder irysowy, sandałowiec, słodka ambra, bób tonka


Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna


Nos: Delphine Thierry


Data powstania: 2018


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....