LUBIN Grisette EDP 50ml


Gryzetki (fr. grisettes), postacie charakterystyczne dla XIX-wiecznego Paryża, były młodymi, rumianymi dziewczynami, które pracowały jako szwaczki w paryskich warsztatach. Pełne życia i energii, w prostych szarych sukienkach, zapoczątkowały nowy styl – grisette.

W słoneczne dni, kiedy dzwonek oznajmiał koniec pracy, wybiegały z warsztatów w stronę knajp w Montmartre i karczm w Marne, gdzie tańczyły przy dźwiękach akordeonu. Te kochające zabawę dziewczyny obracały się w towarzystwie francuskiej bohemy z dzielnicy Latin Quarter i stały się inspiracją dla artystów z Montmartre, którzy – jak choćby Renoir czy Manet - umieszczali je na swoich obrazach.

Wrażliwe dusze, które często zakochiwały się i flirtowały, doskonale wiedząc jak sprawić, żeby spojrzenia wszystkich arystokratycznych młodych dandysów i nieprzyzwoitych starszych panów podążały właśnie za nimi. Gryzetki z czasów Belle Epoque ignorowały moralne zasady i przyjęte normy i doprowadzały atmosferę do wrzenia, wprowadzając w tamte ułożone czasy urok nadchodzącej, nowej ery.

Grisette Lubin to esencja tej wolności i pragnienia życia pełnią życia, odzwierciedlająca ich naturalną energię i witalność. Klasyczna kompozycja rozpoczyna się naręczem świeżo ściętych róż. Po raz pierwszy od dekad, wykorzystano w perfumach alkoholowy ekstrakt (fr. alcoolat), uzyskany dzięki macerowaniu różanego konkretu. Tą metodą zachowano najsubtelniejsze różano-zielone niuanse, które podkreślono dodatkowo nutą grejpfruta. Grisette otula następnie skórę pudrowymi, drzewnymi i korzennymi nutami, zostawiając na niej ślad ambry i wanilii.

Grisette: zwinnie przemyka zatłoczonymi ulicami z wysoko podniesioną głową. Smukła, zwiewna, niczym z obrazu paryskiej bohemy. Z zaróżowionymi policzkami i niewinnym spojrzeniem, spieszy się na spotkanie ze swoim kochankiem, jednocześnie marząc o kolejnym, magicznym romansie. Ich pierwszy pocałunek pod zamkniętymi markizami to obietnica prawdziwsza niż jakakolwiek inna przysięga.

Cytrusowe nuty bergamotki i grejpfruta miękko przechodzą w prosty bukiet marokańskich i bułgarskich róż. Subtelne, irysowe serce otulone jest kadzidłem, drewnem cedrowym, piżmem i ambrą. Całość stapia się w bazie z absolutem wanilii z Madagaskaru.

Zapraszamy do przeczytania recenzji na naszym blogu:
Gryzetka i Al Capone


Skład:
Nuty głowy: cytrusy, grejpfrut, konkret różany
Nuty serca: róża bułgarska, róża marokańska, konkret irysowy, kadzidło
Nuty bazy: piżmo, ambra, cedr, absolut wanilii z Madagaskaru


Rodzina zapachowa: kwiatowa


Data powstania: 2015


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....