LUBIN Grisette EDP 100ml


Gryzetki (fr. grisettes), postacie charakterystyczne dla XIX-wiecznego Paryża, były młodymi, rumianymi dziewczynami, które pracowały jako szwaczki w paryskich warsztatach. Pełne życia i energii, w prostych szarych sukienkach, zapoczątkowały nowy styl – grisette.

W słoneczne dni, kiedy dzwonek oznajmiał koniec pracy, wybiegały z warsztatów w stronę knajp w Montmartre i karczm w Marne, gdzie tańczyły przy dźwiękach akordeonu. Te kochające zabawę dziewczyny obracały się w towarzystwie francuskiej bohemy z dzielnicy Latin Quarter i stały się inspiracją dla artystów z Montmartre, którzy – jak choćby Renoir czy Manet - umieszczali je na swoich obrazach.

Wrażliwe dusze, które często zakochiwały się i flirtowały, doskonale wiedząc jak sprawić, żeby spojrzenia wszystkich arystokratycznych młodych dandysów i nieprzyzwoitych starszych panów podążały właśnie za nimi. Gryzetki z czasów Belle Epoque ignorowały moralne zasady i przyjęte normy i doprowadzały atmosferę do wrzenia, wprowadzając w tamte ułożone czasy urok nadchodzącej, nowej ery.

Grisette Lubin to esencja tej wolności i pragnienia życia pełnią życia, odzwierciedlająca ich naturalną energię i witalność. Klasyczna kompozycja rozpoczyna się naręczem świeżo ściętych róż. Po raz pierwszy od dekad, wykorzystano w perfumach alkoholowy ekstrakt (fr. alcoolat), uzyskany dzięki macerowaniu różanego konkretu. Tą metodą zachowano najsubtelniejsze różano-zielone niuanse, które podkreślono dodatkowo nutą grejpfruta. Grisette otula następnie skórę pudrowymi, drzewnymi i korzennymi nutami, zostawiając na niej ślad ambry i wanilii.

Grisette: zwinnie przemyka zatłoczonymi ulicami z wysoko podniesioną głową. Smukła, zwiewna, niczym z obrazu paryskiej bohemy. Z zaróżowionymi policzkami i niewinnym spojrzeniem, spieszy się na spotkanie ze swoim kochankiem, jednocześnie marząc o kolejnym, magicznym romansie. Ich pierwszy pocałunek pod zamkniętymi markizami to obietnica prawdziwsza niż jakakolwiek inna przysięga.

Cytrusowe nuty bergamotki i grejpfruta miękko przechodzą w prosty bukiet marokańskich i bułgarskich róż. Subtelne, irysowe serce otulone jest kadzidłem, drewnem cedrowym, piżmem i ambrą. Całość stapia się w bazie z absolutem wanilii z Madagaskaru.

Zapraszamy do przeczytania recenzji na naszym blogu:
Gryzetka i Al Capone


Skład:
Nuty głowy: cytrusy, grejpfrut, konkret różany
Nuty serca: róża bułgarska, róża marokańska, konkret irysowy, kadzidło
Nuty bazy: piżmo, ambra, cedr, absolut wanilii z Madagaskaru


Rodzina zapachowa: kwiatowa


Data powstania: 2015


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

JEAN-CHARLES BROSSEAU Rose EDT 100ml
PUREDISTANCE Antonia ekstrakt perfum 60ml
M. MICALLEF Sensual EDP 75ml
WIDIAN Black II Perfumy 50ml
WIDIAN Gold II Sahara Perfumy 50ml
CLIVE CHRISTIAN Private Collection I Feminine perfumy 50ml
MONTALE Roses Musk EDP 100ml
M. MICALLEF Mon Parfum Pearl EDP 100ml
THE HOUSE OF OUD Grape Pearls EDP 75ml
PERRIS MONTE CARLO Rose de Mai EDP 100ml
L'ORCHESTRE PARFUM Rose Trombone EDP 100ml
MONTALE Ristretto Intense Cafe EDP 100ml
WIDIAN New York Perfumy 50ml
RANCÉ Désirée EDP 100ml
MAISON FRANCIS KURKDJIAN l'Homme À la rose EDP 70ml
BOADICEA THE VICTORIOUS Heroine EDP 100ml
ROJA PARFUMS Scandal pour Femme Essence de Parfum 100ml
PRO FVMVM ROMA Dolci Pensieri EDP 100ml
XERJOFF Alexandria Orientale EDP 50ml
ATELIER DES ORS Pink me Up EDP 100ml