LES PARFUMS DE ROSINE Rose Nue EDP 100ml


Najnowsza kompozycja marki Les Parfums de Rosine – Rose Nue („naga róża”) została stworzona przez Delphine Lebeau, zgodnie z ideą Marie-Hélène Rogeon.

Inspiracją dla zapachu była niezwykła barwa gatunku The Cuisse de Nymphe (uda nimfy) – bladoróżowa, cielista, chłodna z odrobiną szarości. Róża ta, będąca odmianą róży białej Rosa alba, została sprowadzona do Francji pod koniec XVI wieku. Odcień Cuisse de Nymphe Emue zdobył ogromną popularność w XIX w. w Paryżu, jako kolor modnych sukni damskich.

Wyzwaniem podczas tworzenia Rose Nue było ukazanie dwóch kontrastowych odsłon róży. Jedna – naturalna i czysta, całe jej piękno, świetlistość i perfekcja. Druga – cielesna i zmysłowa, kiedy z kwiatu staje się różanym absolutem. Zapach Rose Nue jest jednocześnie naturalny i zmysłowy, „cielesny” i pudrowy, z odświeżającą subtelną zieloną nutą.

W otwarciu nuty mandarynki i zgniecionych liści od razu przywodzą na myśl różany krzew. Aldehydy nadają kompozycji ostrości, którą w sercu łagodzi burbońska wanilia i heliotrop. Zmysłowy, lekko zwierzęcy akord skóry stapia się w bazie z ambroksanem i miękkim piżmem.

Zapraszamy do przeczytania recenzji na naszym blogu:
Rose Nue i Ensemble: dwie pokusy

Przed zakupem prosimy o telefoniczne potwierdzenie dostępności produktu w naszej perfumerii w hotelu Marriott pod numerem telefonu 505 139 515 lub w DM Klif pod numerem telefonu 504 672 851. Zostały trzy sztuki!


Skład:
Nuty głowy: mandarynka, aldehydy, liście róży
Nuty serca: absolut róży tureckiej, heliotrop, wanilia
Nuty bazy: sandałowiec, ambroxan, zamsz, piżmo


Rodzina zapachowa: kwiatowa


Nos: Delphine Lebeau


Data powstania: 2017


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

WIDIAN Black II Perfumy 50ml
WIDIAN Delma Perfumy 50ml
CLIVE CHRISTIAN Private Collection I Feminine perfumy 50ml
M. MICALLEF Mon Parfum Pearl EDP 100ml
BOADICEA THE VICTORIOUS Heroine EDP 100ml
ATELIER DES ORS Blanc Polychrome EDP 100ml
THE HOUSE OF OUD Sapphire Blue EDP 75ml