EIGHT&BOB Original EDP 100ml


Albert Fouquet, syn paryskiego arystokraty, należał do elitarnej części francuskiego społeczeństwa początku XX w. Był koneserem perfum. W pracowni na górnym piętrze rodzinnego zamku, wspierany przez Philippe – rodzinnego lokaja, tworzył i udoskonalał esencje dla osobistego użytku. Na każdym spotkaniu towarzyskim, na które był zapraszany, zaskakiwał wyjątkowym zapachem, a elita zgłaszała nań coraz większe zapotrzebowanie. Fouquet konsekwentnie odrzucał propozycje sprzedaży.

Pewnej nocy w 1937 r. podczas letnich wakacji na Lazurowym Wybrzeżu, Albert poznał młodego amerykańskiego studenta Johna F. Kennedy’ego, podróżującego po Francji kabrioletem. JFK natychmiast zachwycił się zapachem noszonym przez Alberta. Urok i przyjazność Kennedy'ego skłoniły Alberta do podarowania mu próbki swojej wody kolońskiej. Pozostawił ją w hotelu następnego ranka z dopiskiem: "w tej fiolce, odnajdziesz odrobinę francuskiego uroku, której brakuje Twojej amerykańskiej osobowości".

Po powrocie z wakacji, Albert otrzymał list od Johna, w którym przyjaciel dziękował mu za gest i informował o sukcesie, jaki odniósł zapach wśród jego przyjaciół. Prosił Alberta o kolejnych osiem próbek, a „jeśli wystarczy esencji to o jeszcze jedną dla Boba.” Nie rozumiejąc w pełni tej prośby, Albert postanowił wysłać pudełeczko z taką ilością dodatkowych próbek, aby zrekompensować koszty transportu. Był perfekcjonistą i pragnął, aby jego dzieło było godnie podane. Nie wypełnił zlecenia aż do momentu znalezienia przez Philippe pięknych szklanych fiolek w paryskiej aptece. Albert uznał je za odpowiednie dla jego wody kolońskiej i nazwał zabawnym życzeniem Johna: „Eight&Bob”.

Albert nie mógł uwierzyć, kiedy po kilku miesiącach zaczął otrzymywać listy ze Stanów Zjednoczonych z prośbą od holywoodzkich reżyserów, producentów i aktorów takich jak Cary Grant czy James Stewart. Wszyscy chcieli wodę kolońską „Eight&Bob”, którą odkryli za sprawą Josepha Kennedy’ego, ojca Johna, który utrzymywał stosunki z „gwiazdami” dzięki swojej poprzedniej pracy w przemyśle filmowym.

Niestety, sława jego wody kolońskiej nie rozprzestrzeniała się dalej. Wiosną 1939 r., Albert zginął w wypadku samochodowym w pobliżu Biarritz (Francja). Philippe, jedyna osoba, która mogła realizować zamówienia, kontynuowała pracę jeszcze tylko przez kilka miesięcy do czasu wybuchu II wojny światowej, która zmusiła go do porzucenia pracy u rodziny Fouquet. W ostatniej przesyłce, Philippe ukrył flakoniki pośród książek, które pociął tak, aby Naziści nie zorientowali się, że to perfumy.

Kilkadziesiąt lat później, dzięki rodzinie lokaja Philippe, formuła i proces powstawania „Eight&Bob” zostały przywrócone. Ponownie stały się najbardziej ekskluzywną wodą kolońską, uwielbianą przez najbardziej eleganckich mężczyzn na świecie.

Limitowana produkcja
W styczniu 1934 r. Albert Fouquet pojechał do Chile na zaproszenie włoskiego ambasadora. Korzystając z uroków kraju, przemierzył Andy w poszukiwaniu aromatycznych roślin, które wzmocniłyby jego zapach. Wrócił do Paryża z gałązkami rośliny, którą nazwał „Andrea”. To dzika roślina, której podaż jest bardzo ograniczona. Występuje na niewielkim obszarze i dużej wysokości. Może być zbierana tylko w grudniu i styczniu. Następnie poddawana jest procesowi rygorystycznej selekcji, w wyniku której wybieranych jest tylko 7% zbiorów. Proces ten kończy się na przełomie marca i kwietnia. Wtedy wiadomo, ile sztuk wody zostanie wyprodukowanych i ile zostanie wysłanych do każdego kraju.:


 Produkt dobrze działa z...

EIGHT&BOB Original EDP 30ml

Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

CLIVE CHRISTIAN X Masculine Perfume 50ml
CLIVE CHRISTIAN No1 Masculine Perfume 50ml
AMOUAGE Lyric Woman EDP 100ml
VILLORESI Patchouli EDT 100ml
CASAMORATI Regio EDP 100ml
LUBIN Akkad EDP 100ml
AMOUAGE Gold Man EDP 100ml
CLIVE CHRISTIAN VII Rock Rose perfumy 50ml
CLIVE CHRISTIAN VIII Immortelle perfumy 50ml
CREED Aventus EDP 100ml
WIDIAN Liwa Perfumy 50ml
ROYAL CROWN Azimuth perfumy 60ml
MEMO Tamarindo EDP 75ml
JOVOY Remember me EDP 100ml
FRANCK BOCLET Cashmere EDP 100ml
FRANCK BOCLET Patchouli EDP 100ml
M. MICALLEF Spiritual EDP 75ml
VILLORESI Patchouli Perfume in Oil 30ml
CLIVE CHRISTIAN Cypress perfumy 50ml
THE HOUSE OF OUD Live in Colours EDP 75ml
L'ORCHESTRE PARFUM Flamenco Néroli EDP 100ml
MEMO Vaadhoo EDP 75ml
JEROBOAM Gozo ekstrakt perfum 30ml
FRAGRANCE DU BOIS Cannabis Intense EDP 100ml
THE HOUSE OF OUD Get the Feeling EDP 75ml
BESO BEACH Bendito Beso EDP 100ml
MEMO Sicilian Leather EDP 75ml
XERJOFF Starlight perfumy 50ml
XERJOFF Uden Overdose perfumy 50ml
MAJDA BEKKALI Mudéjar obscur Perfumy 120ml