HISTOIRES de PARFUMS to zapachowa biblioteka, zawierająca historie słynnych postaci, składników, miejsc i wydarzeń.

Gerald Ghislain napisał swoją własną historię z szaleństwem i pasją. Jako epikurejczyk smakuje życie we wszystkich przejawach, wzbogacając swoją codzienność o wyrafinowany luksus. W swoje projekty wkłada całe serce. Nienasycony wędrowiec, słucha, czyta i odkrywa, czerpiąc inspirację ze swoich podróży i spotkań z ludźmi. Gerald jest impulsywny i całkowicie zaangażowany w to co robi.

Własny dom perfumeryjny od dawna był jego marzeniem. Histoires de Parfums stworzył po studiach w ISIPCA w 2000 r. Tak zapoczątkował kolekcję unikalnych i subtelnych perfum, które tak jak on, mają ogromny temperament i są niezwykle romantyczne.


 

 

Język Histoires de Parfums jest entuzjastyczny. Gerald urodził się w południowej Francji a dorastał w Maroku, był więc otoczony śródziemnomorskimi aromatami. Poszerzał paletę znanych sobie zapachów także dzięki kuchni, gdzie uczył się sztuki ich łączenia i destylacji. Kluczowymi słowami, którymi można go określić są pasja, wiedza, wyjątkowość i kreatywność.


Perfumy z Histoires de Parfums oddają duszę francuskiego przemysłu perfumeryjnego, cechującego się luksusowością, szlachetnością i kreatywnością. Kreacje zachowują najwyższe standardy jakościowe, tak jeśli chodzi o wybór surowców, jak i flakonów, opakowań i narzędzi komunikacji. Gerald Ghislain przy pomocy swojej olfaktorycznej biblioteki przywołuje historie, pełne emocji, jak te z prawdziwych książek.


1876, 1873, 1826, 1804, 1828, 1740, 1725... Pierwsze tomy kolekcji były zainspirowane sławnymi ludźmi, którzy mieli znaczący wpływ na swoją epokę. Nazwa nadana perfumom to data ich urodzin. NOIR PACHOULI, BLANC VIOLETTE, VERT PIVOINE opowiadają, w bardzo osobisty sposób, historie związane z kwiatami, podobnie jaktrylogi apoświęcona różnym wymiarom tuberozy: Tubéreuse 1 CAPRICIEUSE, Tubéreuse 2 VIRGINALE, Tubéreuse 3 ANIMALE. Kolejne zapachy poświęcono rewolucji 1969 r., składnikom takim jak ambra (AMBRE 114), paczula (NOIR PATCHOULI) i żywica agarowa (ROSAM, AMBRAREM i PETROLEUM) oraz magicznym miejscom jak MOULIN ROUGE i L'OLYMPIA czy słowom które przeszły do historii: VENI, VIDI, VICI...

Mniej

HISTOIRES DE PARFUMS 1873 Sidonie Colette
HISTOIRES DE PARFUMS Tubereuse 1 Capricieuse
HISTOIRES DE PARFUMS Vert Pivoine