Gabriella Chieffo
Dzieła Gabrielli Chieffo zawierają w sobie to, co w ludziach najbardziej szczere i prawdziwe: emocje. Zapachy przedstawione są w formie idyllicznych olfaktorycznych podróży, które rozpoczynają się w wyobraźni i podążając krętymi ścieżkami docierają do celu: stanu duchowej równowagi.

Zapachową opowieść rozpoczęły w roku 2014 kompozycje symbolizujące poszukiwanie straconego czasu: Lye, Camaheu, Ragu i Hystera. W kolejnym roku dołączyły do niej zapachy Acquasala i Variazione di Ragu, opowiadające historię poszukiwania własnego "ja" oraz ukrytego w każdym z nas wspólnego emocjonalnego dziedzictwa. Rok 2016 to wzbogacenie kolekcji o zapachy odzwierciedlające koncepcję kobiety, której celem i spełnieniem staje się zdobyte doświadczenie.  Dzieła Gabrielli Chieffo prezentują kobietę niezwyciężoną, nielękającą się tego, co nieznane, odważnie stającą twarzą w twarz z obezwładniającą potęgą miłości. Kobietę, która potwierdza własną odwagę i siłę nawet wtedy, gdy podążanie za pragnieniem zmusza ją do wyrzeczeń i poświęceń. Kobietę idącą za głosem serca i w ten sposób tworzącą własny los.

 

 

Gabriella Chieffo to wolna, eklektyczna dusza. Swoją pracę zaczęła od świata perfum artystycznych, tworząc zapachy bogate w emocje i energię. Niekonwencjonalne postrzeganie świata i buntowniczy charakter sprawiają, że projekty, które tworzy są innowacyjne i zaskakujące, a ją samą popychają w coraz to nowe rejony, odsłaniające przed nią coraz dalsze cele.

Gabriella uwielbia gotowanie i dobre jedzenie. Zarówno w kuchni, jak i życiu artystycznym ma naturę poszukiwacza i odkrywcy, opierającego się zarówno na wiedzy, jak i emocjach i przeczuciach. Dzięki temu udało jej się stworzyć niezwykłą linię artystycznych perfum, niepodobną do żadnej innej. Zawarła w niej zarówno swoją pasję, jak i marzenie o zatrzymaniu czasu i powrocie do rzeczy podstawowych i najważniejszych, które stale rozwija i przywołuje, wykorzystując ideę prostoty i naturalne, surowe materiały.

Marka
Gabriella Chieffo to niszowa marka perfum, stworzona w 2014 roku i zaprezentowana po raz pierwszy w tym samym roku podczas florenckich targów Pitti Fragranze. To niezależna firma, stworzona we Włoszech i sprzedawana w najlepszych niszowych perfumeriach.

W ciągu dwóch lat marka Gabriella Chieffo zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i miłośników perfum. Podczas perfumowych wydarzeń, m.in. mediolańskich targów Expo, Gabriella Chieffo zawsze zaskakuje innowacyjnymi instalacjami artystycznymi, które przyciągają uwagę międzynarodowych mediów.
W czasach, gdy nowoczesna technika szybko staje się przestarzała, a dawne inspiracje i mody zmieniają się w nowe wyzwania, czas przeszły i teraźniejszy trwają w obopólnym związku. Wieczna pogoń za nowymi pomysłami, projektami i materiałami staje się idealnym miejscem do wyrażenia emocji i wizji nasyconych ukrytymi znaczeniami.

Związek przeszłości i teraźniejszości symbolizują w kolekcji Gabrielli Chieffo proste, ale wyrafinowane korki flakonów, wykonane z gresu.

Mniej

GABRIELLA CHIEFFO Lye