Kunszt siedmiu pokoleń


Dom perfumeryjny Creed został założony przez Jamesa Henry'ego Creeda w 1760 r. w Londynie. Niewiele firm może poszczycić się tak długą tradycją. Wkrótce stał się faworytem angielskiego dworu, a królowa Wiktoria mianowała go swoim dostawcą. Zyskał również najwyższe uznanie cesarza Napoleona III, władcy monarchii austro-węgierskiej Franciszka Józefa i jego żony Elżbiety (Sissi). W 1854 r. na zaproszenie cesarzowej Eugenii, żony Napoleona III Creed przeniósł swoją siedzibę do Paryża. Jego zapachy były uznawane za arcydzieła sztuki perfumeryjnej i spotykały się z ogromnym zainteresowaniem elit.

Najlepsze tradycje marki podtrzymywali kolejni przedstawiciele rodziny Creed, którzy stworzyli w sumie ponad 200 unikatowych zapachów. Zawierają one najwyższe stężenia naturalnych esencji. Wszystkie były starannie dobierane i ręcznie łączone według metod opracowanych przez samego założyciela marki. Pozwoliło to zachować doceniany przez koneserów oryginalny styl tworzenia perfum. Obecnym, już szóstym, mistrzem jest Olivier Creed, którego zasługą jest rozsławienie rodzinnych kreacji na wszystkich pięciu kontynentach.


Dziś klientami domu Creed są m.in.: Robert Redford, Julia Roberts, Pierce Brosnan, George Clooney, Richard Gere, Robbie Williams, Kevin Costner i David Beckham.

 

Olivier Creed - portret perfumiarza


Olivier Creed wychował się w świecie perfumiarzy i zapachów. Podobnie jak jego poprzednicy bardzo wcześnie dał się uwieść cudownemu światowi perfum oraz sztuki ich tworzenia. Wiele lat życia poświęcił Domowi Perfumeryjnemu Creed ale nie z poczucia obowiązku a z miłości do tworzenia zapachów. Prawdziwego Perfumiarza nie można stworzyć. Takim trzeba się urodzić. Ci którzy posiedli ten niezwykły dar mają w sobie pasję tworzenia, żyją pełnią życia. Już od osiemnastego roku życia Olivier Creed poświęcił ciało i duszę rodzinnej firmie. Zdobywał doświadczenia pod czujnym okiem ojca by później poprowadzić firmę z niespotykaną charyzmą i inteligencją. To właśnie dzięki niemu tak wiele nowych zapachów wzbogaciło dziedzictwo Creeda ostatnich kilkunastu latach.

Obecnie kształci się następne pokolenie perfumiarzy Domu Creed. Córka Oliviera Creeda, Olivia współtworzy flakony, a jego syn, Erwin pracuje u boku ojca nad komponowaniem zapachów. Wspaniała rodzinna tradycja pozostanie, więc kontynuowana przez następne pokolenia.

Mniej

CREED Acqua Fiorentina
CREED Acqua Originale Collection: Aberdeen Lavander
CREED Acqua Originale Collection: Iris Tubereuse
CREED Atomizery
CREED Aventus
CREED Aventus Cologne
CREED Aventus for Her
CREED Bois du Portugal
CREED Erolfa
CREED Green Irish Tweed
CREED Himalaya
CREED Imperial
CREED Love in Black
CREED Love in White
CREED Love in White for Summer
CREED Original Santal
CREED Original Vetiver
CREED Pielęgnacja ciała
CREED Royal Oud
CREED Royal Princess Oud
CREED Royal Water
CREED Silver Mountain Water
CREED Spring Flower
CREED Tabarome
CREED Viking
CREED Viking Cologne
CREED Wind Flowers