Sztuka zamknięta we flakonie

"Jakość a nie ilość" - oto proste motto Thorstena Biehla.

Dla tych, którzy nie chcą używać perfum masowych, ekspert z Hamburga przygotował alternatywę. Zaprosił najlepszych światowych perfumiarzy do stworzenia oryginalnych, wyjątkowych perfum, które dostępne są tylko w butikach oferujących ekskluzywne produkty i indywidualną poradę.

Wąchaliście kiedyś mb02 lub gs01? Za tymi tajemniczymi nazwami kryją się formuły marki biehl. Parfumkunstwerke. Można je nabyć tylko w wybranych perfumeriach w największych metropoliach na świecie. Skrót mb oznacza Marka Buxtona, a gs - Gezę Schöna - jednych z najbardziej uznanych współcześnie perfumiarzy.

Współpracują oni z Thorstenem Biehlem, uznanym ekspertem w dziedzinie perfumiarstwa. Tworząc własną olfaktoryczną galerię, Biehl zgromadził fascynującą elitę najzdolniejszych twórców zapachów. Sześciu perfumiarzy kreuje kompozycje z poszanowaniem zasady artystycznej wolności, bez względu na marketingowe trendy.

Puryzm nazw odzwierciedla filozofię marki. "Koncentruję się na zapachu i artyście, który za nim stoi" - mówi Thorsten Biehl. Flakony i opakowania potwierdzają zasadę minimalizmu.

 

 

PERFUMIARZE

 

Aktualnie dla Thorstena Biehla pracują: MarkBuxton - pochodzenia niemiecko-brytyjskiego, Arturetto Landi z Włoch, Patricia Choux z Francji, Egon Oelkers i Geza Schön z Niemiec i ojciec Henning Biehl w połowie Niemiec i Amerykanin.

 

 

INICJATOR

Tworzenie zapachów jest jego pasją: Thorsten Biehl

Thorsten Biehl jest podróżnikiem. W wieku 16 lat wraz z ojcem Henningiem Biehlem uznanym perfumiarzem udał się do Nowego Jorku. Amerykańska metropolia ukształtowała go. Wielość kultur w jednym miejscu inspirowała go w pracy i w życiu. Od tego czasu zwiedził 60 państw. W końcu jego kariera zawodowa zawiodła go do Europy, Ameryki Południowej, Azji i w 1999 ponownie do Nowego Jorku. Miasto nie przestało fascynować Biehla, który dziś ma 42 lata. W 2007 r. założył w Hamburgu firmę biehl. Parfumkunstwerke. Rok później przeniósł jej siedzibę do Berlina, a w 2010 r. powstała filia firmy w Nowym Jorku.

Jego kariera perfumeryjnego eksperta rozpoczęła się w 1987 r. w Holzminden. Był wówczas szkoleniowcem w perfumeryjnej firmie - obecnie Symrise. Różne studia i kursy artystyczne rozwinęły kreatywność Torstena. Doświadczenie w biznesie i pasja do perfum, którą przejął od ojca, pozwoliły mu stać się ekspertem w zakresie pozycjonowania i rozwoju strategii dla perfumeryjnych marek luksusowych. Następnie przez 6 lat pracował jako menadżer dla H&R w Meksyku i jako dyrektor do spraw marketingu w Nowym Jorku.

Ostatecznie postanowił rozpocząć nowy etap w swoim życiu zawodowym i zdobył się na niezależność. Thorsten Biehl z sukcesem wprowadził w życie własny, nadzwyczajny projekt i prowadzi własne przedsiębiorstwo. Jako niezależny przedsiębiorca na nowo podróżuje po świecie, wprowadzając markę biehl. Parfumkunstwerke w Londynie, Dubaju, Szanghaju i Sao Paulo.

Mniej

BIEHL al01
BIEHL al03
BIEHL eo02
BIEHL eo03
BIEHL gs01
BIEHL gs03
BIEHL hb01
BIEHL mb01
BIEHL mb02
BIEHL mb03
BIEHL pc01