Dar królów


Historia Amouage brzmi jak baśń z Księgi tysiąca i jednej nocy. Szejk Syyid Hamed bin Hamood, bliski krewny sułtana Omanu, przykładał szczególną wagę do dziedzictwa kulturowego swojej ojczyzny. Jego pragnieniem było przywrócenie światu starodawnej arabskiej sztuki perfumeryjnej. Zaprosił do współpracy legendarnego Guy Roberta. Francuski mistrz dostał wolną ręką, jeśli chodzi o kompozycję perfum. Mógł użyć najbardziej cenionych, najrzadszych, a zatem i najdroższych składników. Dla szejka koszty nie miały znaczenia. Tak powstał Gold, pierwszy zapach Amouage.


Guy Robert stworzył perfumy godne królewskich dworów. Takie było też pierwsze przeznaczenie tych zapachów. Sułtan Omanu miał zwyczaj obdarowywania nimi głów państw i członków królewskich rodów. Wspaniałe ręcznie grawerowane flakony Amouage zostały zaprojektowane przez jubilerów królowej Anglii Elżbiety II. Inspiracją była architektura i sztuka Omanu. Wykonane zostały w Normandii z francuskiego kryształu dekorowanego 24-karatowym złotem. Część pozłacanych i zdobionych cennymi kamieniami flakonów trafiła do sprzedaży.


Dziś Amouage to kolekcja pięknych, najwyższej klasy zapachów, wzbogacona o linie pielęgnacyjne do ciała i świece zapachowe. Omański dom perfumeryjny stale rozwija swoją ofertę we współpracy z najwybitniejszymi perfumiarzami i designerami. Mistrzowsko łączy bogactwo i tradycję Wschodu z wiedzą i innowacyjnością Zachodu. Śmiało można powiedzieć, że Amouage - pierwsza elitarna marka niszowa, z którą Perfumeria Quality Missala nawiązała współpracę - podbiła serca Polek i Polaków.

Mniej

1 | 2 | Następna

AMOUAGE Odyssey Collection: Guidance
AMOUAGE Odyssey Collection: Lineage
AMOUAGE Odyssey Collection: Purpose
AMOUAGE Odyssey Collection: Search
AMOUAGE Attars: Incense Rori
AMOUAGE Attars: Orris Wakan
AMOUAGE Attars: Oud Ulya
AMOUAGE Attars: Rose Aqor
AMOUAGE Attars: Saffron Hamra
AMOUAGE Attars: Vanilla Barka
AMOUAGE Beloved Woman
AMOUAGE Ciel Woman
AMOUAGE Dia Man
AMOUAGE Dia Woman
AMOUAGE Epic Man
AMOUAGE Epic Woman
AMOUAGE Exceptional Extraits: Epic 56
AMOUAGE Exceptional Extraits: Honour 43
AMOUAGE Exceptional Extraits: Interlude 53
AMOUAGE Exceptional Extraits: Reflection 45
AMOUAGE Fate Man
AMOUAGE Figment Woman
AMOUAGE Gold Man
AMOUAGE Gold Woman
AMOUAGE Honour Man
AMOUAGE Honour Woman
AMOUAGE Imitation Man
AMOUAGE Imitation Woman
AMOUAGE Interlude Black Iris Man
AMOUAGE Interlude Man
AMOUAGE Interlude Woman
AMOUAGE Journey Man

1 | 2 | Następna