Parfum d'Empire (Perfumy Imperium) pozwalają zwrócić się wstecz i doświadczyć zapachów, które towarzyszyły największym osobowościom w historii, dzięki udokumentowanym badaniom historycznym oraz talentowi korsykańskiego perfumiarza Marca-Antoniego Corticchiato.

Marc-Antonio Corticchiato przez lata badał naturalne roślinne składniki perfum i zgłębiał metody ich ekstrakcji. Swoje odkrycia publikował w międzynarodowych magazynach naukowych. Równolegle kształcił się w renomowanej szkole perfumiarskiej w Wersalu (ISIPCA). Dostrzegał rolę, jaką zapachy odgrywały w dziejach wielkich imperiów. Postanowił odtworzyć dawny świat perfum wraz z towarzyszącą im atmosferą. Jego talent, doświadczenie i wielka pasja skłoniły go do założenia Perfum d'Empire.

Marc-Antonio Corticchiato wraz z każdym swoim zapachem zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni. Kompozycje Parfum d'Empire są dedykowane wielkim imperiom: Francji Napoleona i Józefiny, Rosji ostatnich Romanowów, osmańskiej Turcji, Grecji Aleksandra Macedońskiego, starożytnemu Rzymowi, Indiom, Chinom i Japonii...

Corticchiato pochodzi z Korsyki. Swój pierwszy zapach Eau de Gloire zadedykował najbardziej znanemu Korsykaninowi Napoleonowi Bonaparte. Wkrótce powstała Eau Suave zainspirowana kolekcją róż z oranżerii cesarzowej Józefiny oraz Ambre Russe - upojna woń szampana, wódki, cerkiewnego kadzidła i herbaty z samowaru, czyli Rosji ostatnich Romanowów. Następnie kolekcję wzbogacił świeży szyprowy Iskander, odwołujący się do imperium Aleksandra Macedońskiego oraz pełen erotyzmu skórzany Cuir Otoman, oddający atmosferę tureckiej łaźni. Perfumy i historia to nie wszystkie pasje Corticchiato, który jest także zawodowym dżokejem. Equistrius, nazwał imieniem swojego ukochanego wierzchowca, dedykując skomponowany wokół nuty drogocennego irysa zapach Starożytnemu Rzymowi, dla którego mieszkańców koń był totemem. W Fougére Bengale angielska świeżość lawendy, gorące nuty siana, tytoń, tonka, wanilia i paczula oddają atmosferę polowania na tygrysa w Indiach czasów królowej Wiktorii. Osmanthus Interdite zabiera nas w świat zmysłów, harmonii i medytacji; w duchowy wymiar cywilizacji chińskiej. Z kolei Yuzu Fou odwołuje się do serca japońskiej awangardy, gdzie szkło i stal przeplatają się z zielonymi ogrodami.  Dziesiątą kompozycją jest Aziyade: najbardziej prowokujący - jak zapewnia sam twórca - zapach w historii perfumiarstwa. To kwintesencja erotyzmu zawierająca w sobie afrodyzjaki wszystkich kultur świata.

Mniej

PARFUM D'EMPIRE Ambre Russe
PARFUM D'EMPIRE Aziyade
PARFUM D'EMPIRE Corsica Furiosa
PARFUM D'EMPIRE Cuir Ottoman
PARFUM D'EMPIRE Eau Suave
PARFUM D'EMPIRE Fougère Bengale
PARFUM D'EMPIRE Le Cri
PARFUM D'EMPIRE Musc Tonkin
PARFUM D'EMPIRE Tabac Tabou
PARFUM D'EMPIRE Wazamba
PARFUM D'EMPIRE Yuzu Fou