Marka Montale powstała w 2001 r. na Półwyspie Arabskim. Stworzył ją francuski perfumiarz Pierre Montale z myślą o arabskich królach, królowych, sułtanach i księżniczkach. Jest hołdem dla zapachowego dziedzictwa Orientu. Najcenniejsze drzewa, kadzidło, ambra, róże, przyprawy, olejek oud i tysiące wysokiej jakości składników składają się na kompozycje Montale. Błyskawicznie zdobyły także serca Europejczyków.

Pierre Montale oparł znaczną część wykreowanych przez siebie zapachów na aromacie oud, czyli żywicy agarowej pozyskiwanej z rosnącego w Azji Południowej drzewa aloesowego. Esencję tę można pozyskać jedynie z ponad pięćdziesięcioletnich drzew. Oud posiada właściwości afrodyzjaku.

Zapachy Montale to wysoko skoncentrowane wody perfumowane. Flakony zostały celowo zaprojektowane z aluminium, aby zapachy, które powinny być przechowywane w ciemnym miejscu, mogły na długo zachować wysoką jakość.

Pierre Montale, Francuz z pochodzenia, doskonale łączy zamiłowanie do nut arabskich z francuską sztuką tworzenia perfum. Każda jego kreacja jest niepowtarzalnym, harmonijnym światem, w którym spotykają się Wschód i Zachód. W październiku 2003 r. otworzył flagowy butik Montale Parfums w Paryżu, przy Place Vendôme 26.

Mniej

1 | 2 | Następna

MONTALE Aoud Damascus
MONTALE Aoud Lavender
MONTALE Aoud Leather
MONTALE Aoud Melody
MONTALE Aoud Night
MONTALE Aoud Queen Roses
MONTALE Arabians
MONTALE Black Aoud
MONTALE Black Musk
MONTALE Chocolate Greedy
MONTALE Chypre Fruite
MONTALE Dark Aoud
MONTALE Dark Purple
MONTALE Fougeres Marine
MONTALE Full Incense
MONTALE Golden Aoud
MONTALE Golden Sand
MONTALE Greyland
MONTALE Honey Aoud
MONTALE Intense Cafe
MONTALE Intense Cherry
MONTALE Intense Pepper
MONTALE Orange Aoud
MONTALE Original Aouds
MONTALE Oudmazing
MONTALE Patchouli Leaves
MONTALE Pure Gold
MONTALE Red Vetyver/Red Vetiver
MONTALE Roses Musk
MONTALE Santal Wood
MONTALE So Amber
MONTALE So Iris Intense

1 | 2 | Następna