L'Oeuvre Noire, kolekcję 10 niezwykłych zapachów, kreuje Kilian Hennessy z najwyższej jakości składników, najrzadszych i najdroższych olejków; bez żadnych ograniczeń dla wyobraźni perfumiarzy Calice Becker i Sidonie Lancesseur. Taki był początek marki by Kilian...

Kilian Hennessy urodził się w 1972 roku. Spadkobierca twórców luksusowych koniaków, wnuk założyciela Grupy LVMH, postanowił kontynuować rodzinną tradycję. Stworzenie nowej luksusowej marki było wyzwaniem godnym jego przodków. Mogły to być tylko najdoskonalsze produkty! Postanowił łączyć tradycyjny sposób tworzenia perfum ze współczesnymi możliwościami.

 

 

Jego dzieciństwo toczyło się wśród rodzinnych piwniczek we francuskiej miejscowości Cognac. Przed ukończeniem CELSA (Szkoły Wyższej Nauk o Informacji i Komunikacji na Sorbonie) napisał pracę na temat semantyki zapachu w poszukiwaniu języka wspólnego dla przedmiotów i żywych. Poszukując "udziału anioła" odkrył świat perfum. "Udziałem anioła" (angels' share), dom Hennessy nazywa procent alkoholu, który ulatnia się podczas leżakowania koniaku jako swoista "ofiara dla bogów".

 

Po ukończeniu uniwersytetu, miał okazję rozwijać swoje pasje u boku największych nosów perfumeryjnych, takich jak: Alberto Morillas, Jacques Cavallier, Thierry Wasseur i zwłaszcza Calice Becker. Wybrał pracę w marketingu. Był to naturalny wybór, pozwalający połączyć wszystkie jego zainteresowania. Pracował dla największych domów perfumeryjnych jak Dior, Paco Rabanne, Alexander McQueen i Giorgio Armani.

Choć jego kariera rozwijała się doskonale, ciągle nie czuł się spełniony. Postanowił wrócić do swojej pierwszej miłości: czystej i nieskażonej kreacji. To był moment, w którym postanowił stworzyć własną markę, markę która odzwierciedlałaby jego osobowość i stanowiłaby doskonałe połączenie elegancji i absolutnego, bezkompromisowego luksusu.

Udane perfumy są jak piękna historia. Reżyser filmu pisze na początku scenariusz, a następnie rozpoczyna produkcję - tak podchodzi do tworzenia zapachów Kilian Hennessy.

Przeważnie perfumom nadaje się nazwę wskazującą na jeden główny składnik. Kilian postanowił iść inną drogą. Nadaje kompozycjom "tytuł" i "podtytuł", od których rozpoczyna się prawdziwa historia. Historia, która musi zostać opowiedziana.

W dzisiejszym świecie ochrona środowiska jest absolutną koniecznością, dlatego flakony by Kilian można uzupełniać, kupując refiill o pojemności 50ml.

Z kolei z wytwornego pudełka można usunąć satynę i wykorzystać je na osobiste drobiazgi.

Mniej

KILIAN Rolling in Love
KILIAN Addictive State of Mind: Intoxicated
KILIAN Addictive State of Mind: Light my Fire
KILIAN Addictive State of Mind: Vodka on the Rocks
KILIAN Arabian Nights: Amber Oud
KILIAN Arabian Nights: Musk Oud
KILIAN Arabian Nights: Pure Oud
KILIAN Arabian Nights: Rose Oud
KILIAN Asian Tales: Bamboo Harmony
KILIAN Asian Tales: Flower of Immortality
KILIAN Atomizery podróżne
KILIAN Body Pleasures - Linia kąpielowa
KILIAN Carpe Noctem: Black Phantom
KILIAN Carpe Noctem: Dark Lord
KILIAN From Dusk till Dawn: Gold Knight
KILIAN From Dusk till Dawn: Woman in Gold
KILIAN In the Garden of Good and Evil: Forbidden Games
KILIAN In the Garden of Good and Evil: Good girl gone bad
KILIAN In the Garden of Good and Evil: Playing with the Devil
KILIAN In the Garden of Good and Evil: Voulez-vous coucher avec Moi
KILIAN L'Œuvre Noire: Liaisons Dangereuses, typical me
KILIAN L'Œuvre Noire: Love, don't be shy
KILIAN L'Œuvre Noire: Straight to Heaven, white cristal
KILIAN Love, don't be shy Eau Fraiche
KILIAN Miami Vice Collection
KILIAN Moonlight in Heaven
KILIAN Moonlight in Heaven, Croisière
KILIAN Zestawy zapachów