ISABEY Gardenia EDP 50ml


Marka Isabey ma tradycję sięgającą 1924 r. Nazywała się wówczas Société Parisienne d’Essences Rares & de Parfums. Z kolei przy rue de la Paix w Paryżu funkcjonował ekskluzywny sklep o nazwie Isabey na cześć malarza Jeana Baptiste Isabey (1767 - 1855). Powstawały kolejne perfumiarskie dzieła: Le Lys Noir, L’Ambre de Carthage, La Route d’Emeraude and Le Chypre Celtic. Przepiękne flakony projektował Julien Viard. W 1925 r. marka otrzymała złoty medal na międzynarodowych targach sztuki dekoracyjnej.

Perfumy okazały się komercyjnym sukcesem. W Stanach Zjednoczonych uznawano je za symbol wyrafinowania i luksusu. Każdy zapach dostępny był w limitowanej edycji flakonów, pokrywanych drogocennymi kamieniami. Problemy, które przyniosła II wojna światowa zmusiła właścicieli marki do zaprzestania działalności.

Dzisiaj koneserki sztuki perfumeryjnej mogą cieszyć się przywróconym zapachem Gardenia Isabey z 1924 r., określanym jako wytworny, wyszukany i elegancki. Jest złożony z naturalnych esencji jak ylang-ylang, jaśmin, absolut z róży, irys i oczywiście gardenia. Wzbogaca go indyjskie drzewo sandałowe. Złoty flakon w przepięknym pudełku nawiązuje do słynnego poprzednika.

Isabey to tradycyjne naturalne francuskie perfumy, które nie dają się łatwo zgłębić. Ich bogaty naturalny bukiet godzinami rozwija się na skórze. Warto przywdziać ten luksusowy i wyrafinowany zapach.


Skład:
ylang-ylang, kwiat pomarańczy, ekstrakt z gardenii, róża bułgarska, jaśmin, irys, piżmo, szara ambra, drzewo sandałowe


Rodzina zapachowa: kwiatowa


Data powstania: 1924/2006


 Produkt dobrze działa z...


Jeśli lubisz ten produkt, może polubisz także....

CREED Tubereuse Indiana EDP 75ml
PRO FVMVM ROMA Volo Az 686 EDP 100ml
KILIAN Love and Tears, surrender EDP 50ml
HOUBIGANT Orangers en Fleurs EDP 100ml
CLIVE CHRISTIAN V for Woman Perfume 50ml
MDCI Nuit Andalouse EDP 75ml
KILIAN Sophie Matisse Art Edition GOOD GIRL GONE BAD - Splash of Neroli EDP 50ml
KILIAN Sophie Matisse GOOD GIRL GONE BAD EDP próbka
KILIAN Voulez-vous coucher avec Moi próbka
MDCI Fêtes Persanes EDP 100ml
MDCI Les Indes Galantes EDP 100ml
MONTALE Day Dreams EDP 100ml