Carla Fracci jest arcymistrzynią i legendą baletu. Otwarta na scenie i skryta w życiu prywatnym stała się symbolem elegancji i determinacji. Kwiatowo-owocowo-orientalne perfumy nazwane jej imieniem powstały, tak jak kreacje primabaleriny, z wielkiej pasji i metodycznej pracy. Salome, Medea, Odette i Hamlet to pełne artyzmu i wrażliwości kolejne kompozycje zapachowe sygnowane nazwiskiem primabaleriny. Przywołują jej największe kreacje sceniczne.

Carla Fracci urodziła się w Mediolanie w 1936 r. Studiowała w słynnej Szkole Baletowej La Scala. Wkrótce otrzymała w Operze La Scala angaż jako solistka, a od 1958 r. występowała w charakterze primabaleriny. Zdobyła międzynarodową sławę. Jej słynne kreacje Julii w "Romeo i Julia", Elwiry w "Don Giovannim", a zwłaszcza główna rola w "Giselle" sprawiły, że Carlę Fracci zaliczono do grona najlepszych tancerek wszech czasów. Jej partnerami byli tak wybitni tancerze jak Rudolf Nuriejew, Władimir Wasiliew czy Michaił Barysznikow. Carla Fracci była także reżyserką przedstawień baletowych i dyrektorem teatrów w Neapolu, Veronie, La Scali. Choć była utalentowaną i wszechstronną tancerką, serca wielbicieli zdobyła przede wszystkim niezwykłymi interpretacjami postaci z klasycznych baletów romantycznych "Giselle", "Sylfidy", "Jezioro Łabędzie".

Linia zapachowa Carla Fracci to wybór intymny i cichy. Odległy od świateł i zgiełku szybko zmieniającej się rzeczywistości. Wrodzony dar elegancji jest rzadki i uwodzicielski. Łączy w sobie urok i obycie. Linia perfum Carla Fracci jest skierowana do kobiet, które wiedzą jak każdą chwilę życia przepełnić entuzjazmem, ponieważ w pięknym szczególe tkwi wielkość całości. Harmonia z naturą wypływa z wewnętrznej równowagi. Biały bukiet symbolizuje wartość kobiety świadomej, która nie musi eksponować swojej kobiecości. Styl to osobowość, a elegancja jest sztuką. Carla Fracci wierna temu mottu wnosi je do ukrytego świata kobiet.

Mniej

CARLA FRACCI Carla Fracci
CARLA FRACCI Giselle
CARLA FRACCI Giulietta
CARLA FRACCI Hamlet
CARLA FRACCI Odette