Sztuka zamknięta we flakonie

"Jakość a nie ilość" - oto proste motto Thorstena Biehla.

Dla tych, którzy nie chcą używać perfum masowych, ekspert z Hamburga przygotował alternatywę. Zaprosił najlepszych światowych perfumiarzy do stworzenia oryginalnych, wyjątkowych perfum, które dostępne są tylko w butikach oferujących ekskluzywne produkty i indywidualną poradę.

Wąchaliście kiedyś mb02 lub gs01? Za tymi tajemniczymi nazwami kryją się formuły marki biehl. Parfumkunstwerke. Można je nabyć tylko w wybranych perfumeriach w największych metropoliach na świecie. Skrót mb oznacza Marka Buxtona, a gs - Gezę Schöna - jednych z najbardziej uznanych współcześnie perfumiarzy.

Współpracują oni z Thorstenem Biehlem, uznanym ekspertem w dziedzinie perfumiarstwa. Tworząc własną olfaktoryczną galerię, Biehl zgromadził fascynującą elitę najzdolniejszych twórców zapachów. Sześciu perfumiarzy kreuje kompozycje z poszanowaniem zasady artystycznej wolności, bez względu na marketingowe trendy.

Puryzm nazw odzwierciedla filozofię marki. "Koncentruję się na zapachu i artyście, który za nim stoi" - mówi Thorsten Biehl. Flakony i opakowania potwierdzają zasadę minimalizmu.

 

 

PERFUMIARZE

 

Aktualnie dla Thorstena Biehla pracują: MarkBuxton - pochodzenia niemiecko-brytyjskiego, Arturetto Landi z Włoch, Patricia Choux z Francji, Egon Oelkers i Geza Schön z Niemiec i ojciec Henning Biehl w połowie Niemiec i Amerykanin.

 

 

INICJATOR

Tworzenie zapachów jest jego pasją: Thorsten Biehl

Thorsten Biehl jest podróżnikiem. W wieku 16 lat wraz z ojcem Henningiem Biehlem uznanym perfumiarzem udał się do Nowego Jorku. Amerykańska metropolia ukształtowała go. Wielość kultur w jednym miejscu inspirowała go w pracy i w życiu. Od tego czasu zwiedził 60 państw. W końcu jego kariera zawodowa zawiodła go do Europy, Ameryki Południowej, Azji i w 1999 ponownie do Nowego Jorku. Miasto nie przestało fascynować Biehla, który dziś ma 42 lata. W 2007 r. założył w Hamburgu firmę biehl. Parfumkunstwerke. Rok później przeniósł jej siedzibę do Berlina, a w 2010 r. powstała filia firmy w Nowym Jorku.

Jego kariera perfumeryjnego eksperta rozpoczęła się w 1987 r. w Holzminden. Był wówczas szkoleniowcem w perfumeryjnej firmie - obecnie Symrise. Różne studia i kursy artystyczne rozwinęły kreatywność Torstena. Doświadczenie w biznesie i pasja do perfum, którą przejął od ojca, pozwoliły mu stać się ekspertem w zakresie pozycjonowania i rozwoju strategii dla perfumeryjnych marek luksusowych. Następnie przez 6 lat pracował jako menadżer dla H&R w Meksyku i jako dyrektor do spraw marketingu w Nowym Jorku.

Ostatecznie postanowił rozpocząć nowy etap w swoim życiu zawodowym i zdobył się na niezależność. Thorsten Biehl z sukcesem wprowadził w życie własny, nadzwyczajny projekt i prowadzi własne przedsiębiorstwo. Jako niezależny przedsiębiorca na nowo podróżuje po świecie, wprowadzając markę biehl. Parfumkunstwerke w Londynie, Dubaju, Szanghaju i Sao Paulo.

Mniej

BIEHL al01
BIEHL al02
BIEHL al03
BIEHL eo01
BIEHL eo02
BIEHL eo03
BIEHL gs01
BIEHL gs02
BIEHL gs03
BIEHL hb01
BIEHL mb01
BIEHL mb02
BIEHL mb03
BIEHL pc01